Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam33
Toplam Ziyaret142059 

Onkoloji Eczacıları Derneği Avrupa Onkoloji Eczacıları Derneği (ESOP) tam üyesidir.

''Sitotoksik İlaç Hazırlama Teknikleri ve Güvenli Oda Yönetimi'' eğitimi ESOP onaylı olarak verilmektedir.

Türkiye, ESOP Yönetim Kurulu üyesidir, Başkan Yardımcılığı, Eğitimler Koordinatörlüğü ve Yayınlar Koordinatörlüğü görevlerini yürütmektedir. 

2. Klinik Onkoloji Eczacılığı Proje Yarışması

Eczacılık Fakültesi öğrencilerini, klinik onkoloji eczacılığı alanında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla 5. Onkoloji Eczacılığı Kongresi Yürütme Kurulunca, 2. Klinik Onkoloji Eczacılığı Proje Yarışması düzenlenmektedir.

Onkoloji ilaçların hazırlanması, kaliteli klinik onkoloji eczacılığı hizmetlerinin sunumu, hali hazırda sunulan hizmetler ve uygulanış şekilleri ile ilgili olarak geliştirici veya geliştirilmeye açık fikirler içeren, sağlık personelinin ve hasta/hasta yakınlarının ihtiyaçlarına yönelik başta ”sosyal sorumluluk” ve ”tıbbi ekipman geliştirme” projeleri olmak üzere, tedavi
süreçlerinin takibi ve hasta uyuncu gibi faydalı olacağı düşünülen projeler yarışmaya katılabilir.

Katılım Şartları ve Kurallar

1. Yarışmaya, Türkiye ve K.K.T.C.’de öğrenim gören tüm Eczacılık Fakültesi lisans ve lisansüstü öğrencileri katılabilir.

2. Yarışmaya her öğrenci yalnızca bir proje ile katılabilir.

3. Bir projede sadece bir danışman görev alabilir ve danışman istediği sayıda projeye danışmanlık yapabilir. Projede danışman olması zorunlu değildir.

4. Yarışmaya gönderilecek projelerin bu evrakta yazan kurallara göre hazırlanması ve gönderilmesi gereklidir. Bu koşullara uymayan projeler yarışmaya kabul edilmeyecektir.

5. Aynı ya da başka isimlerle ve/veya aynı ya da benzer içerikle (konuyla) herhangi bir proje yarışmasına, bu yarışmanın son başvuru tarihinden önce katılmış veya başvurmuş olan projeler, bu yarışmaya katılamaz. Son başvuru tarihinden önce aynı projeyle bu veya başka bir yarışmaya katıldığı ya da başvurduğu belirlenen projeler, hangi aşamada olursa olsun yarışmadan eleneceklerdir.

6. Yarışma katılımcıları tarafından sunulan fikir ve önerilerin Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve ilgili mevzuata aykırılığı ya da üçüncü şahısların haklarını ihlal etmesi halinde tüm sorumluluk yarışma katılımcılarına aittir.

7. Düzenleme Kurulu, teslim edilen veya gönderilen projelerin kaybolması, hasar görmesi veya herhangi başka bir nedenle yarışmaya dahil edilmemiş olmasından dolayı meydana gelebilecek zararlardan sorumlu olmayacaktır.

8. Düzenleme Kurulu, her zaman, önceden herhangi bir bildirim veya ilan yapmaksızın yarışmayı iptal edebilir, jüride değişiklik yapabilir ve yarışmanın koşullarını değiştirebilir.

9. Yarışmaya katılan adaylar açıklanan koşulları kabul etmiş sayılır.

Başvuru İşlemleri

1. Öğrenci/ler ön başvurularını en geç 01 Ağustos 2014 tarihine kadar, son 6 ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğrafları ve kişisel bilgileri ile birlikte, Proje Özeti (özet 250 kelimeyi geçmemelidir) ve Proje Raporu PDF formatında koepy2015@yahoo.com adresine göndermeleri gerekmektedir.

 2. Eczacılık ve İlaç Derneği tarafından ön kontroller yapılacak, yukarıda belirtilen katılım şartlarına ve kurallarına uyan projeler, 5. Onkoloji Eczacılığı Kongresi Yürütme kuruluna iletilecektir. Yürütme Kurulu sadece ön kabülü yapılan proje sahipleri ile irtibata geçecektir.

3. Ön başvuru kabulü yapılan projelerin, pdf ve/veya powerpoint sunum şeklinde hazırlandıktan sonra abosnak@gantep.edu.tr adresine en geç 01 Eylül 2015 tarihine kadar gönderilmesi gerekmektedir.

4. Sunumlar en fazla 20 slayttan oluşabilir.

Değerlendirme

1. Jüri, yapacağı değerlendirmede özgünlük, fikrin orijinalliği, yaratıcılık, işlevsellik, uygulanabilirlik, tutarlılık, açıklık, bilimsel yaklaşım ve topluma katacağı değer (ekonomik, sosyal vb) kriterlerini inceleyecektir.

2. Yarışmaya katılan projeler arasında jüri, yarışma konusu ve amacı doğrultusunda ve kendi takdir hakkı çerçevesinde dereceye girmeye en uygun eserleri belirleyecektir.

3. Değerlendirme, 15 Ekim 2015 tarihinde sonuçlandırılacaktır.


Ödüller

Birincilik Ödülü

Açıklanacaktır.

İkincilik Ödülü

Antineoplastik İlaç Hazırlama Teknikleri ve Güvenli Oda Yönetimi Uzaktan Eğitim Semineri Sertifikalı Eğitimi’ne ücretsiz katılım.

Üçüncülük Ödülü

Beslenme ve Total Parenteral Beslenme Hazırlama Teknikleri Uzaktan Eğitim Semineri Sertifikalı Eğitimi’ne ücretsiz katılım.

Sonucun Açıklanması ve Ödül Töreni

1. 16 Ekim 2015 tarihinde kazanan proje sahipleri ile irtibata geçilecek ve ödül törenine davet edileceklerdir.

2. Ödül Töreni, belirtilecek yerde ve tarihte gerçekleştirilecektir.

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
2658 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın