Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam34
Toplam Ziyaret142060 

Onkoloji Eczacıları Derneği Avrupa Onkoloji Eczacıları Derneği (ESOP) tam üyesidir.

''Sitotoksik İlaç Hazırlama Teknikleri ve Güvenli Oda Yönetimi'' eğitimi ESOP onaylı olarak verilmektedir.

Türkiye, ESOP Yönetim Kurulu üyesidir, Başkan Yardımcılığı, Eğitimler Koordinatörlüğü ve Yayınlar Koordinatörlüğü görevlerini yürütmektedir. 

Bu seneki ESOP delege toplantıları 22-23 Ocak tarihlerinde Hamburg’ ta yapıldı.
Bu seneki ESOP delege toplantıları 22-23 Ocak tarihlerinde Hamburg’ ta yapıldı. Toplantılar 34 ülkeden  62 katılımcı ile gerçekleştirildi. Bu sene de her sene olduğu gibi  bazı kararlar ve  yeni görevlendirmeler için oylamalar yapıldı. Projeler konuşuldu. Her  üye ülke gibi  bizler de ülkemizde Onkoloji Eczacılığının güncel faaliyetleri ve durumu ile ilgili olarak  sözlü sunumumuzu yaptık. Ayrıca Türkiye temsilcileri olarak geçtiğimiz yıl İstanbul’da düzenlenen ‘’ 8th Masterclass in OncologyPharmacy Basic &Intermediate ‘’eğitimi  organizasyonu  ile ilgili övgü dolu sözler duymanın bizi çok gururlandırdığını belirtmeliyim.

Delege toplantıları sonucunda, dernek başkanımız Sn.Uz.Ecz.Ahmet Boşnak  ESOP eğitim komitesinin başkanlığına getirildi ve böylece ESOP un tüm eğitimlerinin Türkiye önderliğinde bir ekiple yola devam etmesi kararlaştırılmış oldu.  Sayın dernek başkanımızı yeni görevinden dolayı tebrik ediyoruz, başarılarının daim olmasını diliyoruz. Avrupa standartlarının en üst düzeyinde verilen bu eğitimlerin bundan sonraki süreçlerde ülkemiz önderliğinde yapılacak olması, Türkiye onkoloji eczacılığını daha üst seviyelere çıkaracaktır. Bu adımın mesleğimizin gelişmesinde önemli rol oynayacağı yadsınamaz bir gerçek. 

Ecz.Eda GEDİKOĞLU
ESOP Türkiye Delegesi
Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
1805 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın