Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam34
Toplam Ziyaret142060 

Onkoloji Eczacıları Derneği Avrupa Onkoloji Eczacıları Derneği (ESOP) tam üyesidir.

''Sitotoksik İlaç Hazırlama Teknikleri ve Güvenli Oda Yönetimi'' eğitimi ESOP onaylı olarak verilmektedir.

Türkiye, ESOP Yönetim Kurulu üyesidir, Başkan Yardımcılığı, Eğitimler Koordinatörlüğü ve Yayınlar Koordinatörlüğü görevlerini yürütmektedir. 

Cezayir Pierre ve Marie Curie Anti-Kanser Merkezi (CPMC) ve OED

Cezayir Pierre ve Marie Curie Anti-Kanser Merkezi (CPMC) tarafından 25-27 Ekim 2017 tarihleri ​​arasında düzenlenen kongreye Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Klinik Eczacılık ABD Öğretim Görevlisi Uzm. Ecz. Ahmet Sami Boşnak Türkiye ve KKTC’yi temsil etmek üzere katıldı. Birçok ulusal ve uluslararası uzmanın katılımı ile her iki yılda bir gerçekleşen kongre, bir çöl kenti olan  Timimoune’da, onkolog, cerrah radyolog, patolog, hastane eczacıları ve klinik eczacılar gibi kanserle mücadelenin tüm disiplinlerinin katılımları ile gerçekleştirildi.

CPMC Onkoloji Departmanı Başkanı Pr.Kamel Bouzid tarafından biyobenzerler kanser ilaçlarının risk yönetim planlarının anlatımı ile başlayan kongreye, Türkiye Onkoloji Eczacıları Derneği Başkanı, Avrupa Onkoloji Eczacıları Derneği Başkan Yardımcısı ve Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Klinik Eczacılık ABD Öğretim Görevlisi Uzm. Ecz. Ahmet Sami Boşnak "Kanser Hastalarına Spesifik Beslenme Destek Eczacılığı” konulu sözlü sunum ve "10 Adımda Klinik Onkoloji Eczacılığı” konulu uygulamalı bir workshop ile katıldı. Uygulamalı workshop’ın ardından Boşnak, başarılı olan katılımcılara sertifika verdi. 

  
Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
287 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın