Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam34
Toplam Ziyaret153799 

Onkoloji Eczacıları Derneği Avrupa Onkoloji Eczacıları Derneği (ESOP) tam üyesidir.

''Sitotoksik İlaç Hazırlama Teknikleri ve Güvenli Oda Yönetimi'' eğitimi ESOP onaylı olarak verilmektedir.

Türkiye, ESOP Yönetim Kurulu üyesidir, Başkan Yardımcılığı, Eğitimler Koordinatörlüğü ve Yayınlar Koordinatörlüğü görevlerini yürütmektedir. 

4 Şubat Dünya Kanser Günü "Başarabiliriz, Başarabilirim"

Onkoloji Eczacıları Derneği (OED), kanser hastaları için optimal tedaviyi destekler ve eğitim ve öğretim, ilaçların güvenli kullanımı ve yönetimi, kalite yönetimi, araştırma ve geliştirme, terapötik bakım gibi klinik ve onkoloji eczacılığı uygulamalarını teşvik ederek geliştirmeye çalışmaktadır.

OED,  kanser hastalarına kaliteli sağlık hizmeti sunmak için sağlık ekibinin ayrılmaz bir parçası olarak 2009 yılından bugüne görev almaktadır.  OED mevcut çalışma grupları ve projeleriyle sürekli gelişmeyi amaçlar. Avrupa’da ve dünyada kanser tedavisinin tüm gruplarıyla ilişkiler kurarak multidisipliner oluşumların içinde yer almaktadır. Kanser tedavisinde edindiği bilgi ve kazanımları yayın, mesleki etkinlikler, eğitim konferansları ve seminerlerle kamuya açık hale getirmekte ve yaymaktadır.

OED hem Türkiye’den hem de Türkiye dışında birçok ülkenin katılımıyla büyük bir ailedir. Bugün olduğu gibi OED gelecekte de, Türkiye’de hizmet veren 100’e yakın Merkezi Antineoplastik İlaç Hazırlama Merkezi ve İlaç Danışma Merkezlerinde görev alan üye meslektaşları ile her zaman hastalarına en mükemmel tedavi ve bakımı sağlayabilmek adına onkologlar, kemoterapi hemşireleri, diyetisyenler ve eczacı teknikerleri ile işbirliği içinde birlikte çalışmaya devam edecektir.


Ahmet S Boşnak      

OED Başkanı


  
411 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın