Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam33
Toplam Ziyaret142059 

Onkoloji Eczacıları Derneği Avrupa Onkoloji Eczacıları Derneği (ESOP) tam üyesidir.

''Sitotoksik İlaç Hazırlama Teknikleri ve Güvenli Oda Yönetimi'' eğitimi ESOP onaylı olarak verilmektedir.

Türkiye, ESOP Yönetim Kurulu üyesidir, Başkan Yardımcılığı, Eğitimler Koordinatörlüğü ve Yayınlar Koordinatörlüğü görevlerini yürütmektedir. 

Anasayfa

Bugünlerde 20. sayısını yayınladığımız, Onkoloji Eczacılığı uygulamaları hakkındaki Türkçe, ilk ve tek yayın olan, KOESEM Klinik Onkoloji Eczacılığı Sürekli Eğitim Mektupları, gördüğü büyük ilgi sonucunda, daha çok meslektaşımıza ulaşması amacı ile 2014 yılı itibariyle RxMediaPharma İnteraktif İlaç Bilgi Kaynağı'nda yer alacaktır. Programın e-kitaplar bölümünde okunabilecek olan KOESEM'ler, her 15 günde bir yayınlanmaktadır.
23.12.2013
Saygıdeğer Meslektaşlarım, 26 Ekim Cumartesi günü Tüm Kamu Eczacıları Derneği ve Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu’nun ortak düzenlediği ‘Onkoloji Eczacılığı’ meslek içi düzenlenmektedir. Ülkemiz Hastane Eczacılığı, Cumhuriyet tarihi boyunca, belki de son beş yıldır olduğu kadar ilerleme göstermemiştir. Eczacılık mesleği, serbest eczacılıkta ne kadar çok çıkmaza girdiyse, Hastane Eczacılığının da bir o kadar önü açılmıştır. Hastane Eczacıları son yüzyıldır belki de ilk defa bu kadar kliniğe merak gösterdiler. Onkoloji Eczacılığı bu değişimin ana akımını oluşturmaktadır.
20.10.2013
3. Onkoloji Eczacılığı Kongremize ait fotoğraflar için lütfen fotoğrafı tıklayınız. Ayrıca bir kısım fotoğrafa da Fotoğraflar linkimizden ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla.
12.10.2013
5 ayrı ülke, 3 ayrı kıtadan, 37 hastane eczacısı, kıtaların birleşme noktası olan İstanbul’da, bir araya geldiler. ‘My Role as a Pharmacist in Managing metastatic Renal Cell Carcinoma mRCC patient on Pazopanib by GSK MEA’ (Metastatik Böbrek Hücreli Karsinomlarda Pazopanib kullanımında Eczacının Rolü) adlı bir workshop da gerçekleştirilen toplantıda, bölge ülkeleri hastane eczacılarının eğitim ve uygulama alanları, seviyeler arası farklılıkların azaltılması, ortak projeler ve yardım kampanyaları hakkında görüşmeler yapıldı.
12.10.2013
Antineoplastik İlaç Hazırlama Teknikleri ve Güvenli Oda Yönetimi Uzaktan Eğitim Seminerimiz gelen yoğun talep üzerine bir kez daha verilecek. Teknisyenler için düzenlenecek program 17 Eylül 2013 tarihinde başlayacak ve 26 Eylül de sona erecek. Katılmak isteyenlerin en kısa zamanda www.uzaktanogrenelim.com a kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Eğitim sadece Teknisyenler için yapılacaktır. Eğitim tarihleri için ..
23.08.2013
Türkiye her konuda olduğu gibi, Eczacılık mesleği ve hizmetleri alanında da, bölge ülkelerine liderlik edebilecek konuma gelmiştir. Yasa ve yönetmelikleri ile, son yıllarda teknolojik altyapısındaki gelişmelerle, Asya, Afrika ve Orta Doğu ülkeleri tarafından yakından izlenmektedir. Türk Hastane Eczacıları tarafından 2009 yılında kurulan Onkoloji Eczacıları Derneği (www.onkoeczader.org), bölge ülkelerinden gelen talepleri değerlendirdi ve Asia, Africa & Middle East Hospital Pharmacists Union (AAMEHPU) www.aamehpu.org ‘u bölgedeki ülke temsilcisi hastane eczacıları ile kuruluşunu gerçekleştirdi. İlk toplantısını, 05-06 Ekim 2013 tarihinde, bu kıtaların birleşme noktası olan İstanbul’da yapılacak olan 3.Onkoloji ve Beslenme Destek Eczacılığı Kongresi’n (www.obdek2013.org) de gerçekleştirecek olan birlik, bölge ülkeleri Hastane Eczacılık Hizmetlerinde ilerleme ve gelişmeyi, fikir ve deneyimleri paylaşmayı planlıyor.
11.07.2013
Derneğimiz, 2011 yılından bugüne Beslenme Destek Eczacılığı konusunda çalışmalar yapmaktadır. Bu kapsamda, tamamen eczacılara ve bu konuda çalışan teknisyenlere yönelik katılım sertifikalı bir eğitim programının olmayışından rahatsızlık duyuyorduk. Yaklaşık bir yıl süresince, tamamen derneğimiz üyesi Eczacılar tarafından hazırlanan Total Parenteral Beslenme Hazırlama Teknikleri ve Güvenli Oda Yönetimi Eğitim Seminerleri'ni sizlere duyurmaktan onur duyuyoruz.2013 yılı itibariyle derneğimiz, çağı yakalama ve teknolojinin tüm imkanlarını bilgi ve deneyimlerimizin paylaşılması adına, bu eğitimide Uzaktan Eğitim modeli ile planlamıştır. Detaylı bilgi için lütfen fotoğrafı tıklayınız.
03.07.2013
16-19 Mayıs 2013 tarihinde Acapulco Resort Hotel - Kıbrıs’ta düzenlenen Hedef Kanser 2013 Toplantısının ardından, Kongre Düzenleme Kurulu adına Sayın Dr.Erdem GÖKER'den, kongrede Onkoloji Eczacılığı uygulamaları hakkında sözlü sunum yapan Dernek Başkanımız Uzm.Ecz.Ahmet Sami BOŞNAK'a teşekkür mektubu gönderilmiştir.
20.06.2013
... 11 ...