Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam34
Toplam Ziyaret142060 

Onkoloji Eczacıları Derneği Avrupa Onkoloji Eczacıları Derneği (ESOP) tam üyesidir.

''Sitotoksik İlaç Hazırlama Teknikleri ve Güvenli Oda Yönetimi'' eğitimi ESOP onaylı olarak verilmektedir.

Türkiye, ESOP Yönetim Kurulu üyesidir, Başkan Yardımcılığı, Eğitimler Koordinatörlüğü ve Yayınlar Koordinatörlüğü görevlerini yürütmektedir. 

Anasayfa

Denizli Devlet Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Kadir Gökhan Saçkan, Kemoterapi Hazırlama Ünitesi Sorumlusu Ecz. Metin Deniz Karakoç’u ve birimde görevli personelleri makamında ağırlayarak, kendilerine gerek hasta sağlığı ve güvenliği konusunda gerekse tüm birim personelinin özverili çalışmaları ile kemoterapi ilaçlarında tasarruf sağlayarak hastaneye sağladıkları katkılardan dolayı birer teşekkür belgesi takdim ederek başarılarının devamını diledi.
26.02.2013
Hazırlayan: Kim.Ecz.Tkn. Erol ASLAN Bendamustine Enjeksiyonluk su ile 2.5 mg/ml ile sulandırılıp 2-8 °C saklandığında 8 saat stabil kalır. Kaynak:ECOP Congress, Budapest, Hungary 2012 Bortezomib 2.5 mg/ml olacak şekilde kutu içerisindeki kendi çözücüsü ile sulandırılan bortezomib 4°C de ışıktan koruyarak saklandığında fiziksel veya kimyasal değişim olmadan 30 gün süre ile stabil kalır. Kaynak:ECOP Congress, Budapest, Hungary 2012
02.01.2013
Dernek Başkanımız Uzm.Ecz.Ahmet Sami Boşnak, Kanaltürk Bugün TV'de 27/12/2012 tarihinde Emre Buga'nın sunduğu 120 Dakika Programında Onkoloji İlaçlarının SGK tarafından sadece Hastane Eczanelerinden verilmesi tasarısı konusunda soruları cevapladı ve önemli açıklamalarda bulundu. Programın kaydı için lüten tıklayınız...
30.12.2012
Derneğimizin, Avrupa Onkoloji Eczacıları Derneği ESOP ile ortak projesi olan Case Report (Örnek Olgu İncelemeleri) için bir komite kurma kararı aldık. Bu ekipte çalışmak isteyenler lütfen bizimle irtibata geçsinler. Detaylı bilgi için...
02.12.2012
5-6 Ekim 2012 tarihinde Hilton/İzmir'de Onkoloji Eczacıları Derneği ve Enfeksiyon ve Nutrisyon Destek Eczacıları Derneği'nin beraber düzenledikleri 2. Onkoloji ve Beslenme Destek Eczacılığı Kongresi OBDEK anısına hazırlanmış bir videodur.
08.11.2012
Onkoloji Eczacıları Derneği yine bir ilke imza attı. Tanıtımı 2.Onkoloji ve Beslenme Destek Eczacılığı Kongresin de yapılan www.kemoilac.com konusunda Türkiye ve Dünya’da bir ilk olma özelliği taşıyor. Yazılım bilgisayardan da kullanılabildiği gibi, esas çalışma alanı akıllı cep telefonları. Akıllı cep telefonunuzum internet sağlayıcı sayfasına girip www.kemoilac.com yazdığınızda yazılım cep telefonunuzu veya iPad gibi cihazları da tanıyor ve aplikasyon modülü ile açılıyor.
20.10.2012
5-6 Ekim 2012 tarihinde İzmir/Hilton ‘da düzenlenen 2. Onkoloji ve Beslenme Destek Eczacılığı Kongresi’nde her yıl geleneksel olarak verilen OBDEK OSCAR’ı Prof.Dr. Levent ÜSTÜNES’e verildi. Onkoloji Eczacıları Derneği Yön.Kur.Başk. Uzm.Ecz.Ahmet Sami BOŞNAK yaptığı açıklamada, ödülün Prof.Dr. Levent Üstünes’in Onkoloji Eczacıları ve Beslenme Eczacılığı Derneklerine verdiği destek, Klinik Eczacılığın en doğru tarifini yapması, Türk Eczacılık Eğitimindeki cesur ve ilerici,fikir ve uygulamaları ndeniyle verildiğini söyledi.
20.10.2012
Saygıdeğer Meslektaşlarım, Onkoloji Eczacıları Derneği ve Enfeksiyon ve Beslenme Destek Eczacıları Derneği ortak projesi olan 2.Onkoloji ve Beslenme Destek Eczacılığı Kongresi’ni, bu yıl İzmir/Hilton’da, başarıyla gerçekleştirdik. Eczacılık mesleğinde önemli bir yere sahip Hastane Eczacılığı, artık kendi içerisinde branşlaşmaya başlıyor. Bu branşlaşma hastaneler ve hasta bakım kalitesindeki artışa paralel olarak, bu konular da emek veren Hastane Eczacıları ile adım adım yol almaktadır. 2009 yılından bugüne Onkoloji ve Beslenme alanında faaliyet gösteren ve görev alan Eczacılarımız ve oluşturduğu bu iki dernek, kendilerini eğitmek ve örgütlenmek adına görülmemiş hız ve azimle çalışmalarına devam ediyor.
17.10.2012
... 13 ...