Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam36
Toplam Ziyaret124913 

Onkoloji Eczacıları Derneği Avrupa Onkoloji Eczacıları Derneği (ESOP) tam üyesidir.

''Sitotoksik İlaç Hazırlama Teknikleri ve Güvenli Oda Yönetimi'' eğitimi ESOP onaylı olarak verilmektedir.

Türkiye, ESOP Yönetim Kurulu üyesidir, Başkan Yardımcılığı, Eğitimler Koordinatörlüğü ve Yayınlar Koordinatörlüğü görevlerini yürütmektedir. 

Anasayfa

Onkoloji Eczacıları Derneği ve Enfeksiyon ve Nutrisyon Destek Eczacıları Derneği'nin ortaklaşa düzenleyeceğimiz kongremiz, geçen yıl olduğu gibi farklı konu ve konuşmacıları ile sizlerle beraber olacaktır. 05-06 Ekim 2012 tarihlerinde, İzmir Hilton Otelde gerçekleştireceğimiz kongremize katılımınızı bekler saygı ve sevgilerimizi sunarız. Bilimsel Program için lütfen yandaki postere tıklayınız.
07.08.2012
Türk Eczacıları Birliği 38.Dönem Hastane ve Kamu Eczacıları Komisyonu, 22.03.2012 tarihinde saat 10:30’da TEB binasında ilk toplantısını gerçekleştirdi. Komisyonda toplam 24 Bölge Eczacı Odasından birer üye bulunmakla beraber, 22.03.2012 tarihinde yapılan ilk toplantıya 10 Eczacı odasından toplam 11 kişi katılım sağladı. Toplantıda “kamu eczacısı” tanımında, kavram karmaşası olduğuna dikkat çekilerek, bu tanıma açıklık getirilmesi konusu ile kamuda ve hastanelerde çalışan eczacıların karşılaşmış olduğu bazı sıkıntıların tespiti yapıldı.
28.03.2012
Uzm.Ecz. Hakkı Ozceltık, Uşak İl Saglik Müdürlüğü Tedavi Hizmetleri Sube Müdürü olarak atanmistir. Bu konuda da Türkiye'de bir ilki başaran meslektaşımıza yeni görevinde basarılar diliyoruz.
27.03.2012
ESO European School of Oncology uzun yıllardır Onkoloji konusunda profesyonel eğitimler veren bir kurumdur. Bugüne kadar Medikal Onkoloji, Pediatrik Onkoloji, Onkoloji Hemşireliği, Radyoonkoloji gibi bir çok onkoloji alt alanında eğitimler gerçekleştirmiştir.
24.03.2012
Türk Onkoloji Eczacıları olarak EAHP kongresinde yer alan GSK ilaç firması ve ESOP Avrupa Onkoloji Eczacıları Derneği ortak projesinin çalışmasına katıldık. Çalışma Grubu üyesi ve dernek başkanımız Uzm.Ecz.Ahmet S BOSNAK, yapılan sunumun ardından, proje yönetim toplantısına katıldı.
24.03.2012
Saygıdeğer Meslektaşlarım, 26-29 Ocak 2012 tarihlerinde Hamburg/Almanya’da benim ve Ecz. Ayşegül Gümüş’ün katıldığı NZW ve ESOP Delege Toplantısı hakkında sizleri bilgilendirmek isterim. Her yıl ortalama aynı tarihlerde yapılan toplantıya Türkiye olarak dört yıldır katılıyoruz. Her yıl hem tecrübemizde hem de ESOP içerisindeki etkinliğimiz ve yetkinliğimizde artış oluyor. Bu sene Ayşegül Hanım’ın da katılımı ile Türkiye daha güçlü bir şekilde temsil edilmiş oldu.
03.02.2012
Kongremiz, Avrupa Onkoloji Eczacıları Derneği'nin yayınladığı dergide yer almıştır.
26.12.2011
Herşey farkındalıkla başladı. 2008 yılında da bugün olduğu gibi, kanser hastaları tedavi arayışı içindelerdi. Sabah tuvalette az bir kan, balgamda pembelik, karın bölgesinde bir şişlik veya büyümeye başlayan bir benle başlayan yıkıcı yolculuk, doktor ziyaretleri, sayısı unutulan kan tahlilleri, filmler, acılı biyopsilerle ilerliyor, teşhisle beraber bedenin ihaneti, aklı da bulandırıyordu. Bu yolculuktan yorulan bunalan hasta kendi psikolojisini bozduğu gibi yakınlarını da yıpratıyordu. Yolculuk bir süre sonra Kemoterapi denen, dost düşman ayırt edemeyen bir orduyu kendi bedenine gönderme ile devam ediyordu. Bu ordu işini bitirdiğinde geride yok edilmiş veya zayıflatılmış düşmanla birlikte, yıkılmış dökülmüş bir beden şehri bırakıyordu. Beden ancak bu yıkıntıyı kusarak, kaşınarak, döküntüler vererek temizleyebiliyordu. Orantısız güç kullanmak belkide bu durumu özetleyen en kısa kelimeler olabilir.
26.11.2011
... 14 ...