Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam32
Toplam Ziyaret147797 

Onkoloji Eczacıları Derneği Avrupa Onkoloji Eczacıları Derneği (ESOP) tam üyesidir.

''Sitotoksik İlaç Hazırlama Teknikleri ve Güvenli Oda Yönetimi'' eğitimi ESOP onaylı olarak verilmektedir.

Türkiye, ESOP Yönetim Kurulu üyesidir, Başkan Yardımcılığı, Eğitimler Koordinatörlüğü ve Yayınlar Koordinatörlüğü görevlerini yürütmektedir. 

Anasayfa

ESO European School of Oncology uzun yıllardır Onkoloji konusunda profesyonel eğitimler veren bir kurumdur. Bugüne kadar Medikal Onkoloji, Pediatrik Onkoloji, Onkoloji Hemşireliği, Radyoonkoloji gibi bir çok onkoloji alt alanında eğitimler gerçekleştirmiştir.
24.03.2012
Türk Onkoloji Eczacıları olarak EAHP kongresinde yer alan GSK ilaç firması ve ESOP Avrupa Onkoloji Eczacıları Derneği ortak projesinin çalışmasına katıldık. Çalışma Grubu üyesi ve dernek başkanımız Uzm.Ecz.Ahmet S BOSNAK, yapılan sunumun ardından, proje yönetim toplantısına katıldı.
24.03.2012
Saygıdeğer Meslektaşlarım, 26-29 Ocak 2012 tarihlerinde Hamburg/Almanya’da benim ve Ecz. Ayşegül Gümüş’ün katıldığı NZW ve ESOP Delege Toplantısı hakkında sizleri bilgilendirmek isterim. Her yıl ortalama aynı tarihlerde yapılan toplantıya Türkiye olarak dört yıldır katılıyoruz. Her yıl hem tecrübemizde hem de ESOP içerisindeki etkinliğimiz ve yetkinliğimizde artış oluyor. Bu sene Ayşegül Hanım’ın da katılımı ile Türkiye daha güçlü bir şekilde temsil edilmiş oldu.
03.02.2012
Kongremiz, Avrupa Onkoloji Eczacıları Derneği'nin yayınladığı dergide yer almıştır.
26.12.2011
Herşey farkındalıkla başladı. 2008 yılında da bugün olduğu gibi, kanser hastaları tedavi arayışı içindelerdi. Sabah tuvalette az bir kan, balgamda pembelik, karın bölgesinde bir şişlik veya büyümeye başlayan bir benle başlayan yıkıcı yolculuk, doktor ziyaretleri, sayısı unutulan kan tahlilleri, filmler, acılı biyopsilerle ilerliyor, teşhisle beraber bedenin ihaneti, aklı da bulandırıyordu. Bu yolculuktan yorulan bunalan hasta kendi psikolojisini bozduğu gibi yakınlarını da yıpratıyordu. Yolculuk bir süre sonra Kemoterapi denen, dost düşman ayırt edemeyen bir orduyu kendi bedenine gönderme ile devam ediyordu. Bu ordu işini bitirdiğinde geride yok edilmiş veya zayıflatılmış düşmanla birlikte, yıkılmış dökülmüş bir beden şehri bırakıyordu. Beden ancak bu yıkıntıyı kusarak, kaşınarak, döküntüler vererek temizleyebiliyordu. Orantısız güç kullanmak belkide bu durumu özetleyen en kısa kelimeler olabilir.
26.11.2011
Eczacı dergisi tarafından ikincisi organize edilen, ilaç ve eczacılık sektöründe verilen, Altın Havan 2011 Ödülleri'nin sahipleri belirlendi. 1 Kasım 2011'de düzenlenen törende ödüller sahiplerini buldu. Denetleme Kurulu Başkanımız Uzm.Ecz.Hakkı ÖZÇELTİK, Klinik Eczacılık Dalında Altın Havan Ödülünün sahibi olmuştur.
04.11.2011
Dear ESOP members, We invite you to create your own case reports. To create a case report please use the case reports template at http://www.esop.li/casereports.php. The template is available for MS Word and Apple format. The Case Reports User Manual (PDF) is at the case report section on http://www.esop.li/downloads/library/esop_case_report_manual.pdf. This guide describes the features of the European Society of Oncology Pharmacy’s new project Case Reports. (DEVAMI)
01.11.2011
Çok değerli dostlarım, Onkoloji Eczacıları Derneği olarak, 2009 yılından bugüne bir çok projeye imza attık. Geldiğimiz noktada bize ait bir kongre yapma fikri hepimizin ortak isteğiydi. Ancak bir çok faaliyetimiz gibi bu da Türk Eczacılık tarihinde bir ilk olacaktı. Tüm meslektaşlarımızı kucaklayabilecek, bizimle beraber aynı yolda yürüyen hekiminden, hemşiresine, teknisyenine, hatta hastalarımıza kadar herkesi heyecanlandıracak bir proje olmalıydı. Çok iyi niyetli, çalışkan bir ekibimiz vardı ancak kongre yapma konusunda oldukça deneyimsizdik. Üstelik ilki olacak bu kongrenin bütçesini hesaplayabilmek, katılımcı sayısını tahmin edebilmek imkansızdı. Tereddüt etmemize rağmen, devam ettik ve kongremizi gerçekleştirdik. (DEVAMI)
29.10.2011
... 15 ...