Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam22
Toplam Ziyaret117134 

Onkoloji Eczacıları Derneği Avrupa Onkoloji Eczacıları Derneği (ESOP) tam üyesidir.

''Sitotoksik İlaç Hazırlama Teknikleri ve Güvenli Oda Yönetimi'' eğitimi ESOP onaylı olarak verilmektedir.

Türkiye, ESOP Yönetim Kurulu üyesidir, Başkan Yardımcılığı, Eğitimler Koordinatörlüğü ve Yayınlar Koordinatörlüğü görevlerini yürütmektedir. 

Anasayfa

Çok değerli dostlarım, Onkoloji Eczacıları Derneği olarak, 2009 yılından bugüne bir çok projeye imza attık. Geldiğimiz noktada bize ait bir kongre yapma fikri hepimizin ortak isteğiydi. Ancak bir çok faaliyetimiz gibi bu da Türk Eczacılık tarihinde bir ilk olacaktı. Tüm meslektaşlarımızı kucaklayabilecek, bizimle beraber aynı yolda yürüyen hekiminden, hemşiresine, teknisyenine, hatta hastalarımıza kadar herkesi heyecanlandıracak bir proje olmalıydı. Çok iyi niyetli, çalışkan bir ekibimiz vardı ancak kongre yapma konusunda oldukça deneyimsizdik. Üstelik ilki olacak bu kongrenin bütçesini hesaplayabilmek, katılımcı sayısını tahmin edebilmek imkansızdı. Tereddüt etmemize rağmen, devam ettik ve kongremizi gerçekleştirdik. (DEVAMI)
29.10.2011
TBMM Kanser Hastalığı Konusunun Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonu 648 sayfalık raporunu yayınladı. Raporda Derneğimiz Yönetim Kurulu Başkanı Uzm Ecz Ahmet Sami BOŞNAK'ın 13 Ekim 2010 tarihinde komisyona Merkezi Kemoterapi İlaç Hazırlama Üniteleri konusunda verdiği brifingden alıntılara da yer verildi. Konuya, Madde 8 KANSER İLAÇLARI VE KANSER İLACI HARCAMALARI, Madde 8.1.4 MERKEZİ KEMOTERAPİ İLAÇ HAZIRLAMA ÜNİTESİ adları altında geniş yer verilmiştir.
28.04.2011
... 15 ...