Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret131167 

Onkoloji Eczacıları Derneği Avrupa Onkoloji Eczacıları Derneği (ESOP) tam üyesidir.

''Sitotoksik İlaç Hazırlama Teknikleri ve Güvenli Oda Yönetimi'' eğitimi ESOP onaylı olarak verilmektedir.

Türkiye, ESOP Yönetim Kurulu üyesidir, Başkan Yardımcılığı, Eğitimler Koordinatörlüğü ve Yayınlar Koordinatörlüğü görevlerini yürütmektedir. 

Anasayfa

7. Onkoloji Eczacılığı Kongremizi duyurmaktan sizlere mutluluk duyuyorum. Ülkemiz eczacılık hizmetleri içerisinde, klinik onkoloji eczacılığı ve antineoplastiklerin hazırlama uygulamaları büyük bir atılım yapmış, büyük yol almıştır. Her geçen gün yenisi faaliyete geçen üniteler, ülkemiz eczacıları olan sizler tarafından yönetilmekte, bu konuda sertifikalı eğitimler düzenlenmekte, başarılarımız yurtdışında temsil edilmekte,uluslararası kabul görmekte hatta takip edilmektedir. Klinik onkoloji eczacılığı, alanında deneyimli hastane eczacılarının bilgi ve tecrübeleri ile örnek çalışmalara imza atmış, genç meslektaşlarımıza ve mesleki geleceğimize büyük ve parlak bir kapı açılmıştır. 2009 yılında hep beraber başlattığımız bu serüven her geçen gün aramıza katılan yeni meslektaşlarımızla güç kazanmaktadır. İnanıyoruz ki, hepimizin isimleri mesleki tarihimize altın harflerle yazılacaktır. 2017 yılı bu başarılarımızın ve deneyimlerimizin en zirvede olduğu yıl olmuştur.
10.06.2017
2017’den herkese kocaman bir merhaba. Her anlamda yorucu bir yıl oldu. Ama her zaman olduğu gibi zaman durmadı, aktı gitti. Sıkıntılarından dolayı mıdır nedir bilmem, çok ama çok uzun, bitmeyen bir yıla, geride bıraktığımıza çok da üzülmeden veda ettik. Onkoloji Eczacıları olarak, tüm dünyadaki dostlarımızla birlikte 2017’yi büyük bir umut ve yüksek bir beklenti ile karşılıyoruz. Dünya’nın neresinde olursak olalım yeni yılı iyi dileklerle karşılıyor, gerçekleştirmek istediğimiz hayaller için kendimize yeni bir şans vermek ve moral bulmak istiyoruz. 2017 yılını, kadim yol arkadaşımız Avrupa Onkoloji Eczacıları Derneği (ESOP) ile beraber tüm dünyada Onkoloji Eczacılığı Yılı ilan ettik. 2017 yılı içerisinde 28 ülkede yaklaşık 40 bilimsel organizasyon gerçekleştireceğiz...
31.12.2016
Onkoloji Eczacıları Derneği olarak ülkemizde düzenlediğimiz Beslenme Destek Eczacılığı Eğitimlerini Avrupa'ya taşıdık. 12-16 Aralık tarihleri arasında düzenlenen eğitime uzaktan eğitim sistemi ile katılarak NUTRITION SUPPORT PHARMACY Eğitimini Türkiye'den verdik. Eğitimde tamamen bizler tarafından standardize edilen 5 Adımda Beslenme Destek Eczacılığı sistemini Avrupalı meslektaşlarımıza eğitim olarak verdik. Dernek Başkanımız Uz Ecz Ahmet Sami Boşnak tarafından verilen eğitim büyük ilgi ile izlenen eğitim sonrası gelen sorular bu konuda ne kadar ileri düzeyde olduğumuzu gösterdi.
17.12.2016
18-20 Kasım 2016 tarihlerinde sizlerin destek ve katkıları ile gerçekleştirdiğimiz 6. Onkoloji Eczacılığı Kongresi’nin ardından bu yazıyı teşekkürlerimi bildirmek üzere yazıyorum. Ülkemiz eczacılığının gelişimine nitelikli katkı sağlama amacı ile yoğun emekle hazırlanan kongremiz, 100’e yakın katılımcısı ile alanında önemli bir misyonu yerine getirmiştir...
17.12.2016
Artık Onkoloji ilaçlarının Ödeme Şartlarına ulaşmak çok kolay. Derneğimizin SUT ve Geri Ödeme Çalışma Grubu (Başkan: Selcen Akbulut, Üyeler: Ezgi Uyan, Bilge Tanrıverdi, Deniz Yahyaoğlu) tarafından büyük bir özveri ve başarı ile tamamlanan ülkemizdeki ilk ve tek Türkçe toplu kaynak olan "Onkoloji İlaçlarının SUT ve Geri Ödeme Koşulları Rehberi" (ONKO-SUT®) derneğimizin websitesinde yayınlanmıştır. www.onkoeczader.org Sol siyah sütunlar içinde bulabilirsiniz.
17.10.2016
Derneğimizin Oral Antineoplastikler Çalışma Grubu (Başkan: Hale Tapan Turgut, Üyeler: Yunus Emre Ayhan, Ayşegül Özlü, Sarper Güneşdoğdu) tarafından büyük bir özveri ve başarı ile tamamlanan ülkemizdeki ilk ve tek Türkçe toplu kaynak olan ORAL ANTİNEOPLASTİKLER REHBERİ® derneğimizin websitesinde yayınlanmıştır. Sol siyah sütunlar içinde bulabilirsiniz.
10.10.2016
Derneğimizin Genel Sekreteri, ESOP Publication Committe Başkanı ve Türkiye ESOP Delegesi Ecz. Eda Gedikoğlu tarafından Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde, bu eğitim-öğretim döneminde "Oncology Pharmacy" dersleri verilmeye başlanmıştır. Onkoloji Eczacıları Derneği, bu zamana kadar ülkemize Onkoloji Eczacılığı alanında sağladığı katkılarına, akademik düzeyde de devam ediyor. Uluslararası bağlantılar, ülkemizin Avrupa'da Türkiye Eczacılığının üst düzey temsili, yurtiçi ve yurtdışı eğitimler gibi pek çok konuda aktif rol alan Onkoloji Eczacıları Derneği başarılarına her geçen gün yenisini ekliyor. KKTC Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde verilmeye başlanan "Oncology Pharmacy" dersleri ulusal ve uluslararası öğrencilere İngilizce olarak veriliyor. DEVAMI İÇİN LÜTFEN TIKLATINIZ..
01.10.2016
Ecz. Eda Gedikoğlu ve Uzm. Ecz. Ahmet Sami Boşnak tarafından hazırlanan ve Türkiye'de alanındaki ilk temel eserlerden olan "10 Adımda Klinik Onkoloji Eczacılığı", klinik onkoloji eczacılığının temel prensiplerini yeni ve özgün bir model üzerinden ele almaktadır. Türkiye’de Onkoloji Eczacılığı çalışmaları 2008 yılında başladı. 2008-2013 yıllarında bu konuda meraklı ve istekli hastane eczacıları tüm güçlerini Antineoplastik İlaç Hazırlama Ünitelerinin kurulumu, kişisel koruyucu araçlar, alınması gereken güvenlik önlemleri, standart çalışma prosedürlerinin belirlenmesi, 10 basamaklı güvenlik sisteminin oluşturulması, U akış sistemi, biyolojik güvenlik kabinleri, olası risklere karşı önlemler ve atık yönetimi gibi temel bilgi ve sistemlerin kurulumuna odaklandılar.
18.09.2016
 3  ...