Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam46
Toplam Ziyaret126280 

Onkoloji Eczacıları Derneği Avrupa Onkoloji Eczacıları Derneği (ESOP) tam üyesidir.

''Sitotoksik İlaç Hazırlama Teknikleri ve Güvenli Oda Yönetimi'' eğitimi ESOP onaylı olarak verilmektedir.

Türkiye, ESOP Yönetim Kurulu üyesidir, Başkan Yardımcılığı, Eğitimler Koordinatörlüğü ve Yayınlar Koordinatörlüğü görevlerini yürütmektedir. 

Anasayfa

Onkoloji Eczacıları Derneği olarak ülkemizde Klinik Eczacılık ile ilgili ciddi bir istatistik eksiği görüyoruz. Özellikle eczacılık öğrencilerinin görüşleri bizler için çok önemli. İnanıyoruz ki, klinik eczacılık ancak geleceğimiz olan genç meslektaşlarımızın klinik eczacılığı benimsemesi kadar gerçekleşecek. Bu amaçla anket sorularını hazırladık ve öncelikli olarak onkoloji eczacılığına gönül vermiş gençlerimizden başladık. Bu sayımızın yayın tarihine kadar gelen anketleri toparladık ve sizlere sunuyoruz. Anket çalışmamız yıl boyu devam edecek ve ONKOECZA’nın her yeni sayısında tekrar ilginize sunulacaktır. Ülkemiz eczacılığına dair önemli bir çalışma olacağına inanıyor, katkılarınızı bekliyoruz. Eczacılık Fakülteleri ve Klinik Eczacılık Hakkında OED Anketin hazırlanmasında bize yardımcı olan Ecz. Selen Soytorun ve Ecz. Dilşah Ezgi Küçük’e teşekkür ederiz.
22.04.2016
Onkoloji Eczacıları Derneği Yönetim Krulu Üyesi Ecz.Eda Gedikoğlu, 17 Mart 2016 günü Magosa, KKTC’de, Doğu Akdeniz Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencilerinin kurduğu bir dernek olan EMUPSS (Eastern Mediterranean University Pharmacy Students Society) tarafından düzenlenen ‘’Insight to Oncology Pharmacy’’konulu konferansa davet edildi.
22.04.2016
Onkoloji Eczacıları Derneği Türk Eczacıları Birliği Akademisi tarafından Ankara'da düzenlenen Uzmanlık Dernekleri toplantısına davet edildi. Eczacılık uzmanlık dernekleri ilk defa biraraya gelmiş oldular ve çok başarılı bir toplantı gerçekleştirildi.
22.04.2016
Merhabalar, 2007 yılında başlayan Onkoloji Eczacılığı serüvenime "Onkoloji Eczacısının El Kitabı" ile devam ediyorum. Onkoloji Eczacısının El Kitabı konusunda Türkiye'de ilk ve tek kitap. Bu konuda çalışan veya çalışmayı düşünen eczacılar için önemli bir kaynak olacağı inancındayım. Prof Dr Levent Üstünes, Uzm Ecz Anooshirvan Miandji ve ESOP Başkanı Klaus Meier in önsözleri ile başlayan bu ilk basılı kitabımın satışını yapmayacağım. Kitaba ulaşmak isteyenler için;
19.03.2016
ESOP e-Training Program kapsamında Derneğimizin Organizasyonu ile Safe Handling Eğitiminin 3. Oturumu Başarı ile Gerçekleştirildi. Sherif Kamal'in konuşmacı olduğu oturumda Mikrobiyolojik Validasyon ve bunun ile ilgili sistemlerin kurulması detaylı şekilde anlatıldı.
20.02.2016
ESOP e-Training Program kapsamında Derneğimizin Organizasyonu ile Safe Handling Eğitiminin 3. Oturumu Başarı ile Gerçekleştirildi. Sherif Kamal'in konuşmacı olduğu oturumda Mikrobiyolojik Validasyon ve bunun ile ilgili sistemlerin kurulması detaylı şekilde anlatıldı.
20.02.2016
Kasım ayında İzmir'de gerçekleştireceğimiz kongremizin ilk tanıtımı gerçekleştirildi. Tarih ve bilimsel program ileriki günlerde yayınlanacaktır.
20.02.2016
Avrupa Onkoloji Eczacıları Derneği Yıllık Genel Kurul Toplantısı Hamburg'da gerçekleştirildi.Derneğimizi ESOP yönetim kurulu başkan yardımcısı ve derneğiminin yönetim kurulu başkanı Ecz Ahmet S BOSNAK temsil etti. Başarılı geçen görüşmelerde Türkiye görevlerine ek olarak ESOP Education Eğitim Kürsüsüne başkanlık yapmak üzere oy birliği ile seçilmiştir.
20.02.2016
 4  ...