Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam62
Toplam Ziyaret137130 

Onkoloji Eczacıları Derneği Avrupa Onkoloji Eczacıları Derneği (ESOP) tam üyesidir.

''Sitotoksik İlaç Hazırlama Teknikleri ve Güvenli Oda Yönetimi'' eğitimi ESOP onaylı olarak verilmektedir.

Türkiye, ESOP Yönetim Kurulu üyesidir, Başkan Yardımcılığı, Eğitimler Koordinatörlüğü ve Yayınlar Koordinatörlüğü görevlerini yürütmektedir. 

Anasayfa

Ecz. Eda Gedikoğlu ve Uzm. Ecz. Ahmet Sami Boşnak tarafından hazırlanan ve Türkiye'de alanındaki ilk temel eserlerden olan "10 Adımda Klinik Onkoloji Eczacılığı", klinik onkoloji eczacılığının temel prensiplerini yeni ve özgün bir model üzerinden ele almaktadır. Türkiye’de Onkoloji Eczacılığı çalışmaları 2008 yılında başladı. 2008-2013 yıllarında bu konuda meraklı ve istekli hastane eczacıları tüm güçlerini Antineoplastik İlaç Hazırlama Ünitelerinin kurulumu, kişisel koruyucu araçlar, alınması gereken güvenlik önlemleri, standart çalışma prosedürlerinin belirlenmesi, 10 basamaklı güvenlik sisteminin oluşturulması, U akış sistemi, biyolojik güvenlik kabinleri, olası risklere karşı önlemler ve atık yönetimi gibi temel bilgi ve sistemlerin kurulumuna odaklandılar.
18.09.2016
Bu sabah Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Hastanesi Eczanesinde 4 ECZACI meslektaşımız silahlı saldırıya uğramıştır. Saldırı sonrası yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan mestektaşlarımız ne yazık ki hayatlarını kaybetmiştir. Bu hain saldırıyı EN AĞIR ŞEKİLDE kınamaktayız. Hayatını kaybeden meslektaşlarımıza bu mübarek ayın hürmetine Allah’tan rahmet, başta değerli ailelerimiz olmak üzere yakınlarına sabırlar dileriz. Meslek Şehidi Eczacılarımız, Ecz.Hikmet Türk Ecz.Özlem Kirişçi Ecz.Gürsu Ulaşan Ecz.İlknur Yüce Onkoloji Eczacılığı Derneği
24.06.2016
Geçtiğimiz günlerde Dubrovnik, Hırvatistan'da gerçekleşen 3. Avrupa Onkoloji Eczacılığı Kongresi'nin ardından, kongredeki tüm sunumların videolarına ulaşım sağladık. Videolara yandaki fotoğrafa tıklayarak ulaşabilirsiniz.
27.05.2016
Onkoloji Eczacıları Derneği olarak ülkemizde Klinik Eczacılık ile ilgili ciddi bir istatistik eksiği görüyoruz. Özellikle eczacılık öğrencilerinin görüşleri bizler için çok önemli. İnanıyoruz ki, klinik eczacılık ancak geleceğimiz olan genç meslektaşlarımızın klinik eczacılığı benimsemesi kadar gerçekleşecek. Bu amaçla anket sorularını hazırladık ve öncelikli olarak onkoloji eczacılığına gönül vermiş gençlerimizden başladık. Bu sayımızın yayın tarihine kadar gelen anketleri toparladık ve sizlere sunuyoruz. Anket çalışmamız yıl boyu devam edecek ve ONKOECZA’nın her yeni sayısında tekrar ilginize sunulacaktır. Ülkemiz eczacılığına dair önemli bir çalışma olacağına inanıyor, katkılarınızı bekliyoruz. Eczacılık Fakülteleri ve Klinik Eczacılık Hakkında OED Anketin hazırlanmasında bize yardımcı olan Ecz. Selen Soytorun ve Ecz. Dilşah Ezgi Küçük’e teşekkür ederiz.
22.04.2016
Onkoloji Eczacıları Derneği Yönetim Krulu Üyesi Ecz.Eda Gedikoğlu, 17 Mart 2016 günü Magosa, KKTC’de, Doğu Akdeniz Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencilerinin kurduğu bir dernek olan EMUPSS (Eastern Mediterranean University Pharmacy Students Society) tarafından düzenlenen ‘’Insight to Oncology Pharmacy’’konulu konferansa davet edildi.
22.04.2016
Onkoloji Eczacıları Derneği Türk Eczacıları Birliği Akademisi tarafından Ankara'da düzenlenen Uzmanlık Dernekleri toplantısına davet edildi. Eczacılık uzmanlık dernekleri ilk defa biraraya gelmiş oldular ve çok başarılı bir toplantı gerçekleştirildi.
22.04.2016
Merhabalar, 2007 yılında başlayan Onkoloji Eczacılığı serüvenime "Onkoloji Eczacısının El Kitabı" ile devam ediyorum. Onkoloji Eczacısının El Kitabı konusunda Türkiye'de ilk ve tek kitap. Bu konuda çalışan veya çalışmayı düşünen eczacılar için önemli bir kaynak olacağı inancındayım. Prof Dr Levent Üstünes, Uzm Ecz Anooshirvan Miandji ve ESOP Başkanı Klaus Meier in önsözleri ile başlayan bu ilk basılı kitabımın satışını yapmayacağım. Kitaba ulaşmak isteyenler için;
19.03.2016
ESOP e-Training Program kapsamında Derneğimizin Organizasyonu ile Safe Handling Eğitiminin 3. Oturumu Başarı ile Gerçekleştirildi. Sherif Kamal'in konuşmacı olduğu oturumda Mikrobiyolojik Validasyon ve bunun ile ilgili sistemlerin kurulması detaylı şekilde anlatıldı.
20.02.2016
 4  ...