Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam60
Toplam Ziyaret137128 

Onkoloji Eczacıları Derneği Avrupa Onkoloji Eczacıları Derneği (ESOP) tam üyesidir.

''Sitotoksik İlaç Hazırlama Teknikleri ve Güvenli Oda Yönetimi'' eğitimi ESOP onaylı olarak verilmektedir.

Türkiye, ESOP Yönetim Kurulu üyesidir, Başkan Yardımcılığı, Eğitimler Koordinatörlüğü ve Yayınlar Koordinatörlüğü görevlerini yürütmektedir. 

Anasayfa

ESOP e-Training Program kapsamında Derneğimizin Organizasyonu ile Safe Handling Eğitiminin 3. Oturumu Başarı ile Gerçekleştirildi. Sherif Kamal'in konuşmacı olduğu oturumda Mikrobiyolojik Validasyon ve bunun ile ilgili sistemlerin kurulması detaylı şekilde anlatıldı.
20.02.2016
Kasım ayında İzmir'de gerçekleştireceğimiz kongremizin ilk tanıtımı gerçekleştirildi. Tarih ve bilimsel program ileriki günlerde yayınlanacaktır.
20.02.2016
Avrupa Onkoloji Eczacıları Derneği Yıllık Genel Kurul Toplantısı Hamburg'da gerçekleştirildi.Derneğimizi ESOP yönetim kurulu başkan yardımcısı ve derneğiminin yönetim kurulu başkanı Ecz Ahmet S BOSNAK temsil etti. Başarılı geçen görüşmelerde Türkiye görevlerine ek olarak ESOP Education Eğitim Kürsüsüne başkanlık yapmak üzere oy birliği ile seçilmiştir.
20.02.2016
KKTC Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde Nütrisyon Destek Eczacılığı Dersleri Başladı. İngilizce ve 2. sınıf öğrencilerine seçmeli ders olarak verilen Nütrisyon Destek Eczacılığı dersleri, henüz Türkiye'de yapılmamaktadır. Umuyoruz ki en kısa zamanda ülkemiz eczacılık fakültesi öğrencileri de bu imkandan yararlanacaktır.
20.02.2016
Avrupa Onkoloji Eczacıları Derneği üyesi, değerli insan değerli meslektaşımız ve Türk dostu Per Hartvig Honore'u kaybetmenin acısını yaşıyoruz. Ailesine ve sevdiklerine baş sağlığı diliyoruz.
20.02.2016
Gaziantep Yesemek Rotary Klubü Dönem Başkanı Sayın Bülent Çınar tarafından Ahmet Sami Boşnak'a Mesleğe yapmış olduğu özverili çalışmalar ve mesleğindeki yüksek ahlak standartlarını yaygınlaştırmasını teşvik amacı ile plaket takdim edilmiştir.
20.02.2016
Turk Eczacıları Birliği tarafından yayınlanan Eczacının Başvuru Rehberi adlı eser yayınlandı. Kitapta Onkoloji Eczacılığını tanıtan bölüm derneğimiz yönetim kurulu başkanı Ahmet S BOSNAK tarafından kaleme alınmıştır.
20.02.2016
Bazı üniversite hastanelerinde ilaç temininde sorun yaşandığına ilişkin haberler üzerine Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan (SGK) açıklama geldi. Açıklamada ilaca erişimde sorun olmadığı belirtildi. Bulunamayan ilaçların eczanelerden de temin edilebileceği belirtildi. Yapılan yazılı açıklamada, hastanelerden kanser ilacı temini uygulamasının hastalara bir mağduriyet doğurmadığı gibi daha kolay bir erişim ve tedavi olanağı sağladığı belirtildi. İlaçlar ücretlerinin sigortalılar tarafından karşılanmasının sözkonusu olmadığı ifade edildi. Uygulamanın gerekli ilaçların hastanede bulunmaması halinde eczanelerce de karşılanabilmesine yönelik olduğu anlatıldı.
20.02.2016
 5  ...