Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam46
Toplam Ziyaret126280 

Onkoloji Eczacıları Derneği Avrupa Onkoloji Eczacıları Derneği (ESOP) tam üyesidir.

''Sitotoksik İlaç Hazırlama Teknikleri ve Güvenli Oda Yönetimi'' eğitimi ESOP onaylı olarak verilmektedir.

Türkiye, ESOP Yönetim Kurulu üyesidir, Başkan Yardımcılığı, Eğitimler Koordinatörlüğü ve Yayınlar Koordinatörlüğü görevlerini yürütmektedir. 

Anasayfa

KKTC Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde Nütrisyon Destek Eczacılığı Dersleri Başladı. İngilizce ve 2. sınıf öğrencilerine seçmeli ders olarak verilen Nütrisyon Destek Eczacılığı dersleri, henüz Türkiye'de yapılmamaktadır. Umuyoruz ki en kısa zamanda ülkemiz eczacılık fakültesi öğrencileri de bu imkandan yararlanacaktır.
20.02.2016
Avrupa Onkoloji Eczacıları Derneği üyesi, değerli insan değerli meslektaşımız ve Türk dostu Per Hartvig Honore'u kaybetmenin acısını yaşıyoruz. Ailesine ve sevdiklerine baş sağlığı diliyoruz.
20.02.2016
Gaziantep Yesemek Rotary Klubü Dönem Başkanı Sayın Bülent Çınar tarafından Ahmet Sami Boşnak'a Mesleğe yapmış olduğu özverili çalışmalar ve mesleğindeki yüksek ahlak standartlarını yaygınlaştırmasını teşvik amacı ile plaket takdim edilmiştir.
20.02.2016
Turk Eczacıları Birliği tarafından yayınlanan Eczacının Başvuru Rehberi adlı eser yayınlandı. Kitapta Onkoloji Eczacılığını tanıtan bölüm derneğimiz yönetim kurulu başkanı Ahmet S BOSNAK tarafından kaleme alınmıştır.
20.02.2016
Bazı üniversite hastanelerinde ilaç temininde sorun yaşandığına ilişkin haberler üzerine Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan (SGK) açıklama geldi. Açıklamada ilaca erişimde sorun olmadığı belirtildi. Bulunamayan ilaçların eczanelerden de temin edilebileceği belirtildi. Yapılan yazılı açıklamada, hastanelerden kanser ilacı temini uygulamasının hastalara bir mağduriyet doğurmadığı gibi daha kolay bir erişim ve tedavi olanağı sağladığı belirtildi. İlaçlar ücretlerinin sigortalılar tarafından karşılanmasının sözkonusu olmadığı ifade edildi. Uygulamanın gerekli ilaçların hastanede bulunmaması halinde eczanelerce de karşılanabilmesine yönelik olduğu anlatıldı.
20.02.2016
Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Kurumu Stok Takip ve Analiz Daire Başkanlığı tarafından 14 – 19 Aralık 2015 tarihlerinde Antalya ilinde Hastane Eczacılığı Hizmetleri 1. Eğitim Sempozyumu düzenlenledi. Yaklaşık 600 civarı hastane eczacısının katıldığı eğitimlerde aseptik ilaç hazırlama, antineoplastik ilaç hazırlama, total parenteral nütrisyon hazırlama, akılcı ilaç kullanımı ve hastane eczacılığı hizmetleri konularında eğitim sunumları yapıldı. Onkoloji Eczacılığı Eğitimleri Ahmet Sami BOşnak tarafından başarı ile verildi.
20.02.2016
Yeni Asya Gazetesi'nden Melek Şafak'ın gerçekleştirdiği röportaj yayınlandı. Melek Şafak, "Lösemi hastalığında en etkin tedavi yöntemi Kemoterapi. Ülkemizde kemoterapi tedavi yönteminin iyileştirilmesi adına ciddî anlamda çalışmalar yapılmakta. Bu çalışmaların aktif ayaklarından biri ise ilâç desteği sağlayan Onkoloji Eczaneleri. Lösemide ilâç desteği ve kemoterapi yöntemine dair sorularımızın cevabını “Türkiye Onkoloji Eczacıları Derneği” Kurucusu ve Başkanı olan diğer yandan da Gaziantep Üniversitesi Onkoloji Hastanesi’nde Sorumlu Müdür Yardımcısı olarak görevine devam eden Ahmet Sami Bosnak Hocamdan aldık" dedi.
20.02.2016
Ahmet Sami BOŞNAK, KKTC Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Uygulamalı Klinik Eczacılık Derslerini yerinde inceledi. Yaptığı açıklamada, "Çok ama çok şaşırdığım, çok sevindiğim, gurur duyduğum bir gündü. Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi. Öğleden önce canlı ve uygulamalı hasta danışmanlığı dersi. Öğleden sonra gerçek hasta ve hasta dosyaları üzerinden vaka sunumları ve klinik eczacılık dersi. Öğrenciler çok şanslı. Ihsan Calis, Dudu Özkum, Bilgen Basgut, Abdikarim Mohamed Daud Arijana Meštrović herkesi kutluyorum." dedi.
20.02.2016
 5  ...