Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam34
Toplam Ziyaret153799 

Onkoloji Eczacıları Derneği Avrupa Onkoloji Eczacıları Derneği (ESOP) tam üyesidir.

''Sitotoksik İlaç Hazırlama Teknikleri ve Güvenli Oda Yönetimi'' eğitimi ESOP onaylı olarak verilmektedir.

Türkiye, ESOP Yönetim Kurulu üyesidir, Başkan Yardımcılığı, Eğitimler Koordinatörlüğü ve Yayınlar Koordinatörlüğü görevlerini yürütmektedir. 

Anasayfa

Turk Eczacıları Birliği tarafından yayınlanan Eczacının Başvuru Rehberi adlı eser yayınlandı. Kitapta Onkoloji Eczacılığını tanıtan bölüm derneğimiz yönetim kurulu başkanı Ahmet S BOSNAK tarafından kaleme alınmıştır.
20.02.2016
Bazı üniversite hastanelerinde ilaç temininde sorun yaşandığına ilişkin haberler üzerine Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan (SGK) açıklama geldi. Açıklamada ilaca erişimde sorun olmadığı belirtildi. Bulunamayan ilaçların eczanelerden de temin edilebileceği belirtildi. Yapılan yazılı açıklamada, hastanelerden kanser ilacı temini uygulamasının hastalara bir mağduriyet doğurmadığı gibi daha kolay bir erişim ve tedavi olanağı sağladığı belirtildi. İlaçlar ücretlerinin sigortalılar tarafından karşılanmasının sözkonusu olmadığı ifade edildi. Uygulamanın gerekli ilaçların hastanede bulunmaması halinde eczanelerce de karşılanabilmesine yönelik olduğu anlatıldı.
20.02.2016
Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Kurumu Stok Takip ve Analiz Daire Başkanlığı tarafından 14 – 19 Aralık 2015 tarihlerinde Antalya ilinde Hastane Eczacılığı Hizmetleri 1. Eğitim Sempozyumu düzenlenledi. Yaklaşık 600 civarı hastane eczacısının katıldığı eğitimlerde aseptik ilaç hazırlama, antineoplastik ilaç hazırlama, total parenteral nütrisyon hazırlama, akılcı ilaç kullanımı ve hastane eczacılığı hizmetleri konularında eğitim sunumları yapıldı. Onkoloji Eczacılığı Eğitimleri Ahmet Sami BOşnak tarafından başarı ile verildi.
20.02.2016
Yeni Asya Gazetesi'nden Melek Şafak'ın gerçekleştirdiği röportaj yayınlandı. Melek Şafak, "Lösemi hastalığında en etkin tedavi yöntemi Kemoterapi. Ülkemizde kemoterapi tedavi yönteminin iyileştirilmesi adına ciddî anlamda çalışmalar yapılmakta. Bu çalışmaların aktif ayaklarından biri ise ilâç desteği sağlayan Onkoloji Eczaneleri. Lösemide ilâç desteği ve kemoterapi yöntemine dair sorularımızın cevabını “Türkiye Onkoloji Eczacıları Derneği” Kurucusu ve Başkanı olan diğer yandan da Gaziantep Üniversitesi Onkoloji Hastanesi’nde Sorumlu Müdür Yardımcısı olarak görevine devam eden Ahmet Sami Bosnak Hocamdan aldık" dedi.
20.02.2016
Ahmet Sami BOŞNAK, KKTC Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Uygulamalı Klinik Eczacılık Derslerini yerinde inceledi. Yaptığı açıklamada, "Çok ama çok şaşırdığım, çok sevindiğim, gurur duyduğum bir gündü. Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi. Öğleden önce canlı ve uygulamalı hasta danışmanlığı dersi. Öğleden sonra gerçek hasta ve hasta dosyaları üzerinden vaka sunumları ve klinik eczacılık dersi. Öğrenciler çok şanslı. Ihsan Calis, Dudu Özkum, Bilgen Basgut, Abdikarim Mohamed Daud Arijana Meštrović herkesi kutluyorum." dedi.
20.02.2016
Kasım ayında düzenlenen 2. İlaç ve Eczacılık Kongresi'ne Yönetim Kurulu Başkanımız Uzm Ecz Ahmet Sami BOŞNAK, Onkoloji Eczacılığı konusunda konuşma yapmak üzere, klinik eczacılıkla ilgili bir panele katılmıştır.
20.02.2016
Dear Colleagues, I would like to invite you to ESOP Certificate Course "Aseptic Working e-Training Program & Practice" Please contact via membershipservice@esop.li First Part will be at 14.10.2015 20:00 CET
16.09.2015
Dear Colleagues & IVPNeers, It gives me great pleasure to welcome you to the First Intravenous and Parenteral Nutrition (IVPN) Symposium to be held on Saturday November 21, 2015 at the Rosewood Hotel in Abu Dhabi, UAE. Organized by the Cleveland Clinic Abu Dhabi Pharmacy, this one-of-a-kind symposium is designed for pharmacists, physicians, nurses and other healthcare providers looking to enhance their knowledge of intravenous and parenteral nutritional therapies. The symposium will cover safety considerations, strategies for compliance with current and future compounding standards, technologies and clinical advances in IV and parenteral nutrition therapy. The sessions provide up-to-date information and state-of-the art presentations delivered by reputable international and regional experts with experience in intravenous and parenteral therapies.
02.09.2015
 6  ...