Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret119145 

Onkoloji Eczacıları Derneği Avrupa Onkoloji Eczacıları Derneği (ESOP) tam üyesidir.

''Sitotoksik İlaç Hazırlama Teknikleri ve Güvenli Oda Yönetimi'' eğitimi ESOP onaylı olarak verilmektedir.

Türkiye, ESOP Yönetim Kurulu üyesidir, Başkan Yardımcılığı, Eğitimler Koordinatörlüğü ve Yayınlar Koordinatörlüğü görevlerini yürütmektedir. 

Anasayfa

Dear Colleagues, I would like to invite you to ESOP Certificate Course "Aseptic Working e-Training Program & Practice" Please contact via membershipservice@esop.li First Part will be at 14.10.2015 20:00 CET
16.09.2015
Dear Colleagues & IVPNeers, It gives me great pleasure to welcome you to the First Intravenous and Parenteral Nutrition (IVPN) Symposium to be held on Saturday November 21, 2015 at the Rosewood Hotel in Abu Dhabi, UAE. Organized by the Cleveland Clinic Abu Dhabi Pharmacy, this one-of-a-kind symposium is designed for pharmacists, physicians, nurses and other healthcare providers looking to enhance their knowledge of intravenous and parenteral nutritional therapies. The symposium will cover safety considerations, strategies for compliance with current and future compounding standards, technologies and clinical advances in IV and parenteral nutrition therapy. The sessions provide up-to-date information and state-of-the art presentations delivered by reputable international and regional experts with experience in intravenous and parenteral therapies.
02.09.2015
Onkoloji Eczacıları Derneği olarak büyük bir mutluluk yaşıyoruz. Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ne 2015-2016 Güz Döneminde 4.Sınıfta Onkoloji Eczacılığı dersi konuldu. 2007 yılında ilk Onkoloji Eczacılığı ile ilgili sunumumu yaptığım gün Türkiye’de Onkoloji Eczacılığının hızla gelişeceğini ancak çok ciddi bir eğitim eksikliği olduğunu anlatmıştım. Yıllar içerisinde çok eleştirildik ancak zaman bizi haklı çıkarttı. 2013 yılındaki 3.Onkoloji Eczacılığı Kongremizin ardından tüm Eczacılık Fakültesi Dekanlarına gönderilmek üzere bir mektup kaleme almıştım. Ne yazık ki, çok yakın bir tarih olan 2013 yılında dahi mektubumuza cevap alamadık. Uzmanlıkların belirlenmesi sürecinde de Onkoloji Eczacılığının Türkiye’de gerçekten uygulanan ve uygulanabilecek tek Klinik Eczacılık dalı olduğunu anlatmaya çalıştık ancak nedendir bilinmez hakkımızda söylenmeyen kalmadı, dünyadaki örneklerini gösterdik ancak ısrarla görmezden gelindi. Bugün onkoloji ilaçları hastanelerden verilmek zorunda,
14.07.2015
Antineoplastik İlaç Hazırlama Teknikleri ve Güvenli Oda Yönetimi Uzaktan Eğitim Seminerimiz gelen yoğun talep üzerine devam ediyor. Eğitim 20 Temmuz 2015 tarihinde başlayacak ve 24 Temmuz 2015 de sona erecek. Bilgi edinmek isteyenler www.uzaktanogrenelim.com.tr adresinden eğitimin içeriği hakkında bilgi alabilirler. Sitedeki güncellemelerden dolayı kayıt ol tuşu çalışmamaktadır. Bu nedenle kayıt ve daha detaylı bilgi için info@proftek.com.tr adresine mail atabilir veya 0555 8006230 telefon numarasından uzaktanogrenelim eğitim sorumlusu Gökhan Bey ile görüşebilirler.
14.07.2015
11 Temmuz 2015 tarihinde Eczacı Raporu com® tarafından canlı yayınla düzenlenecek olan "Onkoloji İlaçları Webinar Paneli"ne Dernek Başkanımız Uz Ecz Ahmet Sami Boşnak fikir ve tecrübelerini sunmak üzere katılacaktır. , Eczacı Raporu com® sürekli güncellenecek ve geri bildirimlerinizle genişleyecek olan, gerçek sektörel ve akademik işbirliğine dayalı mesleki eğitim platformudur.
13.07.2015
Merhaba, işte karşınızda çok sıkı bir ONKOECZA sayısı. Tevazuya gerek yok, her yazı gündem yaratacak cinsten. Klinik Eczacı olmaya heveslenmek, klinik eczacıyım, depo eczacısı değilim demek kolay, peki sahaya, kliniklere çıktığımızda bizi sadece alkışlar, mutluluk, mesleki tatmin, “gerçek eczacılık” mı bekliyor? Herşey göründüğü kadar kolay ve toz pembe mi? Çok önemli bir isimden, Doç.Dr.Serkan Çınarlı’dan daha önce hiç yazılmamış bir yazı. Ecz.Eda Gedikoğlu, artık Tıp Fakültesi Onkoloji BD bünyesinde yüksek lisans yapan bir meslektaşımız. Peki klinik eczacılık dünyası oradan nasıl gözüküyor? Gerçek bir klinik eczacılık eğitimi için acaba Tıp Fakültelerinde mi yüksek lisans yapmalıyız? Onkoloji ilaçlarının 1 Temmuz itibariyle hastanelerden verilmesi ile ilgili yazı çıktığından bugüne, Onkoloji Eczacıları Derneği Başkanı sıfatı ile bir yazı yazmam için hem meslektaşlarımdan, hemde ilaç sektöründen ciddi baskı aldım. Sayfa 12’de bulabilirsiniz. Yalnız dikkat edin, yüksek doz eleştiri içerir.
13.07.2015
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından 21.04.2015 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan düzenleme ile 267 kalem onkoloji ilacı, 01.07.2015 tarihi itibariyle kamu hastanelerinde tedavi gören hastalar için hastane tarafından temin edilecek. SGK bu uygulama ile, onkoloji tedavisi gören hastaların ilaca ulaşabilirliğini artırmayı ve hastane dışına çıkmadan ilaçlarını bulabilmelerini sağlamayı hedeflemektedir. Uygulamanın başlayacağı 01.07.2015 tarihine kadar ilgili ilaçların temini de dahil olmak üzere, saklama koşulları, hazırlama teknikleri, stabilite aralıkları hakkında meslektaşlarımızın bilgilendirilmesi amacı ile derneğimiz içerisinde bir danışmanlık birimi kurulmuştur. Konu ile ilgili tüm hastane eczacısı meslektaşlarımızın www.onkoeczader.org adresinden bizlere ulaşmaları halinde her türlü teknik ve idari bilgilendirme yapılacaktır.
18.06.2015
Onkoloji Eczacıları Derneği tarafından 02 Mayıs 2015 günü Ramada Harbiye Otel İstanbul'da 1. Onkoloji Eczacılığı Öğrenci Kongresi düzenlenecektir. İlki düzenlenecek kongrede Eczacılık öğrencilerinin Onkoloji Eczacılığı hakkında bilgilendirilmesi ve Eczacılık mesleğinin yeni uygulama alanları hakkında bilgilendirilmeleri hedeflenmektedir. Kongreye katılım, ve öğle yemeği ücretsizdir.
07.04.2015
 6  ...