Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret131167 

Onkoloji Eczacıları Derneği Avrupa Onkoloji Eczacıları Derneği (ESOP) tam üyesidir.

''Sitotoksik İlaç Hazırlama Teknikleri ve Güvenli Oda Yönetimi'' eğitimi ESOP onaylı olarak verilmektedir.

Türkiye, ESOP Yönetim Kurulu üyesidir, Başkan Yardımcılığı, Eğitimler Koordinatörlüğü ve Yayınlar Koordinatörlüğü görevlerini yürütmektedir. 

Anasayfa

Yeni Asya Gazetesi'nden Melek Şafak'ın gerçekleştirdiği röportaj yayınlandı. Melek Şafak, "Lösemi hastalığında en etkin tedavi yöntemi Kemoterapi. Ülkemizde kemoterapi tedavi yönteminin iyileştirilmesi adına ciddî anlamda çalışmalar yapılmakta. Bu çalışmaların aktif ayaklarından biri ise ilâç desteği sağlayan Onkoloji Eczaneleri. Lösemide ilâç desteği ve kemoterapi yöntemine dair sorularımızın cevabını “Türkiye Onkoloji Eczacıları Derneği” Kurucusu ve Başkanı olan diğer yandan da Gaziantep Üniversitesi Onkoloji Hastanesi’nde Sorumlu Müdür Yardımcısı olarak görevine devam eden Ahmet Sami Bosnak Hocamdan aldık" dedi.
20.02.2016
Ahmet Sami BOŞNAK, KKTC Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Uygulamalı Klinik Eczacılık Derslerini yerinde inceledi. Yaptığı açıklamada, "Çok ama çok şaşırdığım, çok sevindiğim, gurur duyduğum bir gündü. Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi. Öğleden önce canlı ve uygulamalı hasta danışmanlığı dersi. Öğleden sonra gerçek hasta ve hasta dosyaları üzerinden vaka sunumları ve klinik eczacılık dersi. Öğrenciler çok şanslı. Ihsan Calis, Dudu Özkum, Bilgen Basgut, Abdikarim Mohamed Daud Arijana Meštrović herkesi kutluyorum." dedi.
20.02.2016
Kasım ayında düzenlenen 2. İlaç ve Eczacılık Kongresi'ne Yönetim Kurulu Başkanımız Uzm Ecz Ahmet Sami BOŞNAK, Onkoloji Eczacılığı konusunda konuşma yapmak üzere, klinik eczacılıkla ilgili bir panele katılmıştır.
20.02.2016
Dear Colleagues, I would like to invite you to ESOP Certificate Course "Aseptic Working e-Training Program & Practice" Please contact via membershipservice@esop.li First Part will be at 14.10.2015 20:00 CET
16.09.2015
Dear Colleagues & IVPNeers, It gives me great pleasure to welcome you to the First Intravenous and Parenteral Nutrition (IVPN) Symposium to be held on Saturday November 21, 2015 at the Rosewood Hotel in Abu Dhabi, UAE. Organized by the Cleveland Clinic Abu Dhabi Pharmacy, this one-of-a-kind symposium is designed for pharmacists, physicians, nurses and other healthcare providers looking to enhance their knowledge of intravenous and parenteral nutritional therapies. The symposium will cover safety considerations, strategies for compliance with current and future compounding standards, technologies and clinical advances in IV and parenteral nutrition therapy. The sessions provide up-to-date information and state-of-the art presentations delivered by reputable international and regional experts with experience in intravenous and parenteral therapies.
02.09.2015
Onkoloji Eczacıları Derneği olarak büyük bir mutluluk yaşıyoruz. Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ne 2015-2016 Güz Döneminde 4.Sınıfta Onkoloji Eczacılığı dersi konuldu. 2007 yılında ilk Onkoloji Eczacılığı ile ilgili sunumumu yaptığım gün Türkiye’de Onkoloji Eczacılığının hızla gelişeceğini ancak çok ciddi bir eğitim eksikliği olduğunu anlatmıştım. Yıllar içerisinde çok eleştirildik ancak zaman bizi haklı çıkarttı. 2013 yılındaki 3.Onkoloji Eczacılığı Kongremizin ardından tüm Eczacılık Fakültesi Dekanlarına gönderilmek üzere bir mektup kaleme almıştım. Ne yazık ki, çok yakın bir tarih olan 2013 yılında dahi mektubumuza cevap alamadık. Uzmanlıkların belirlenmesi sürecinde de Onkoloji Eczacılığının Türkiye’de gerçekten uygulanan ve uygulanabilecek tek Klinik Eczacılık dalı olduğunu anlatmaya çalıştık ancak nedendir bilinmez hakkımızda söylenmeyen kalmadı, dünyadaki örneklerini gösterdik ancak ısrarla görmezden gelindi. Bugün onkoloji ilaçları hastanelerden verilmek zorunda,
14.07.2015
Antineoplastik İlaç Hazırlama Teknikleri ve Güvenli Oda Yönetimi Uzaktan Eğitim Seminerimiz gelen yoğun talep üzerine devam ediyor. Eğitim 20 Temmuz 2015 tarihinde başlayacak ve 24 Temmuz 2015 de sona erecek. Bilgi edinmek isteyenler www.uzaktanogrenelim.com.tr adresinden eğitimin içeriği hakkında bilgi alabilirler. Sitedeki güncellemelerden dolayı kayıt ol tuşu çalışmamaktadır. Bu nedenle kayıt ve daha detaylı bilgi için info@proftek.com.tr adresine mail atabilir veya 0555 8006230 telefon numarasından uzaktanogrenelim eğitim sorumlusu Gökhan Bey ile görüşebilirler.
14.07.2015
11 Temmuz 2015 tarihinde Eczacı Raporu com® tarafından canlı yayınla düzenlenecek olan "Onkoloji İlaçları Webinar Paneli"ne Dernek Başkanımız Uz Ecz Ahmet Sami Boşnak fikir ve tecrübelerini sunmak üzere katılacaktır. , Eczacı Raporu com® sürekli güncellenecek ve geri bildirimlerinizle genişleyecek olan, gerçek sektörel ve akademik işbirliğine dayalı mesleki eğitim platformudur.
13.07.2015
 6  ...