Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret119145 

Onkoloji Eczacıları Derneği Avrupa Onkoloji Eczacıları Derneği (ESOP) tam üyesidir.

''Sitotoksik İlaç Hazırlama Teknikleri ve Güvenli Oda Yönetimi'' eğitimi ESOP onaylı olarak verilmektedir.

Türkiye, ESOP Yönetim Kurulu üyesidir, Başkan Yardımcılığı, Eğitimler Koordinatörlüğü ve Yayınlar Koordinatörlüğü görevlerini yürütmektedir. 

Anasayfa

We are inviting you to join a webinar on Oncology Pharmacy Practice. The webinar session aims to exchange views and experiences from daily practice on Oncology Pharmacy between Turkish and Egyptian Pharmacists. It aims to provide a dynamic discussion about approaches to the Oncology Pharmacy in our countries. Participants will gain an overview of good practices and experiences from the field and the resources and tools available in Egypt.
08.03.2015
Dear ESOP members, 1,5 hour ON-LINE Webinar 1 hour for presentation 30 minutes for Q&A Our speaker is; Dr. Jean Vigneron. He will present “Stabilis” to us. Best regards, ESOP Education Committee Dr Jean Vigneron is a hospital pharmacist in the University Hospital of Nancy, France. His main activities within the hospital pharmacy are preparation of cytotoxic drugs, assay control of drugs and stability studies. Vigneron is President of Infostab, a French non-profit association with the aim of promoting the proper use of injectable medicines in hospitals via preparation, administration, stability and compatibility. Infostab publishes an international database called Stabilis. He is the creator of Stabilis, a European database on stability and compatibility of the drugs. Stabilis has been available online since February 2008 and has been translated into 28 languages.
08.03.2015
We are inviting you to join a webinar on Oncology Pharmacy Practice. The webinar session aims to exchange views and experiences from daily practice on Oncology Pharmacy between Turkish and Egyptian Pharmacists. It aims to provide a dynamic discussion about approaches to the Oncology Pharmacy in our countries. Participants will gain an overview of good practices and experiences from the field and the resources and tools available in Turkey.
08.03.2015
Merhaba, Türkiye Onkoloji Eczacıları Derneğinin, 2015 Mayıs ayında ilkini gerçekleştireceği Öğrenci Çalıştayını sizlerle paylaşmak istiyorum. Çalıştayımız bir günlük olup, katılımcı sayısı 50 öğrenci ile sınırlı olacaktır. Öğrenciler sadece Facebook grubumuzda aktif olarak kalabilen ve çalışmalara katılan ...
12.02.2015
Toplantılar 34 ülkeden 62 katılımcı ile gerçekleştirildi. Bu sene de her sene olduğu gibi bazı kararlar ve yeni görevlendirmeler için oylamalar yapıldı. Projeler konuşuldu. Her üye ülke gibi bizler de ülkemizde Onkoloji Eczacılığının güncel faaliyetleri ve durumu ile ilgili olarak sözlü sunumumuzu yaptık. Ayrıca Türkiye temsilcileri olarak geçtiğimiz yıl İstanbul’da düzenlenen ‘’ 8th Masterclass in OncologyPharmacy Basic &Intermediate ‘’eğitimi organizasyonu ile ilgili övgü dolu sözler duymanın bizi çok gururlandırdığını belirtmeliyim.
12.02.2015
Antineoplastik İlaç Hazırlama Teknikleri ve Güvenli Oda Yönetimi Uzaktan Eğitim Seminerimizlere gelen yoğun talep üzerine 2015 yılında da devam edilecektir. Eğitim 12 Ocak 2015 tarihinde başlayacak ve 16 Ocak 2015 de sona erecek. Katılmak isteyenlerin en kısa zamanda www.uzaktanogrenelim.com a kayıt yaptırmaları gerekmektedir.
07.01.2015
Eczacılık Fakültesi öğrencilerini, klinik onkoloji eczacılığı alanında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla 5. Onkoloji Eczacılığı Kongresi Yürütme Kurulunca, 2. Klinik Onkoloji Eczacılığı Proje Yarışması düzenlenmektedir.
07.01.2015
Bilindiği üzere 1 Ekim 2014 tarihinde yayınlanan Sağlık Uygulama Tebliği ve ekli listelerinde Kanser kemoterapisinin en önemli paydaşlarından birisi olan Kemoterapi İlaç Hazırlama veKemoterapi İlaç Uygulama malzemeleri ile ilgili değişikliğe gidilmiştir. Ülkemizde yüksek standartlarda Kemoterapi İlaç Hazırlama ve Uygulama sistemlerininkullanılmaya başlanması 2008 yılı itibariyle başlamıştır. İlaç hazırlama ortamları vehazırlama tekniklerine ilişkin ilk yönetmelik ve uygulama rehberi ise Sağlık Bakanlığımız tarafından 2005 yılında yayınlanmıştır. Daha sonrasında hazırlanan Özellikli Planlama Gerektiren Sağlık Hizmetleri 2011-2023 kitabında ilaç hazırlama ve uygulama merkezihtiyacı detaylı olarak anlatılmıştır. Bugün Türkiye, Avrupa standartları düzeyinde kemoterapi ilaç hazırlama ve uygulama merkezlerine sahiptir. Bu merkezlerde kanser tedavisindekullanılan yüksek etkili ilaçlar güvenli özel odalarda, deneyimli personeller ve uygun ekipmanlarla hazırlanmakta ve uygulanmaktadır.
13.11.2014
 7  ...