Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam13
Toplam Ziyaret153933 

Onkoloji Eczacıları Derneği Avrupa Onkoloji Eczacıları Derneği (ESOP) tam üyesidir.

''Sitotoksik İlaç Hazırlama Teknikleri ve Güvenli Oda Yönetimi'' eğitimi ESOP onaylı olarak verilmektedir.

Türkiye, ESOP Yönetim Kurulu üyesidir, Başkan Yardımcılığı, Eğitimler Koordinatörlüğü ve Yayınlar Koordinatörlüğü görevlerini yürütmektedir. 

Anasayfa

Onkoloji Eczacıları Derneği olarak büyük bir mutluluk yaşıyoruz. Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ne 2015-2016 Güz Döneminde 4.Sınıfta Onkoloji Eczacılığı dersi konuldu. 2007 yılında ilk Onkoloji Eczacılığı ile ilgili sunumumu yaptığım gün Türkiye’de Onkoloji Eczacılığının hızla gelişeceğini ancak çok ciddi bir eğitim eksikliği olduğunu anlatmıştım. Yıllar içerisinde çok eleştirildik ancak zaman bizi haklı çıkarttı. 2013 yılındaki 3.Onkoloji Eczacılığı Kongremizin ardından tüm Eczacılık Fakültesi Dekanlarına gönderilmek üzere bir mektup kaleme almıştım. Ne yazık ki, çok yakın bir tarih olan 2013 yılında dahi mektubumuza cevap alamadık. Uzmanlıkların belirlenmesi sürecinde de Onkoloji Eczacılığının Türkiye’de gerçekten uygulanan ve uygulanabilecek tek Klinik Eczacılık dalı olduğunu anlatmaya çalıştık ancak nedendir bilinmez hakkımızda söylenmeyen kalmadı, dünyadaki örneklerini gösterdik ancak ısrarla görmezden gelindi. Bugün onkoloji ilaçları hastanelerden verilmek zorunda,
14.07.2015
Antineoplastik İlaç Hazırlama Teknikleri ve Güvenli Oda Yönetimi Uzaktan Eğitim Seminerimiz gelen yoğun talep üzerine devam ediyor. Eğitim 20 Temmuz 2015 tarihinde başlayacak ve 24 Temmuz 2015 de sona erecek. Bilgi edinmek isteyenler www.uzaktanogrenelim.com.tr adresinden eğitimin içeriği hakkında bilgi alabilirler. Sitedeki güncellemelerden dolayı kayıt ol tuşu çalışmamaktadır. Bu nedenle kayıt ve daha detaylı bilgi için info@proftek.com.tr adresine mail atabilir veya 0555 8006230 telefon numarasından uzaktanogrenelim eğitim sorumlusu Gökhan Bey ile görüşebilirler.
14.07.2015
11 Temmuz 2015 tarihinde Eczacı Raporu com® tarafından canlı yayınla düzenlenecek olan "Onkoloji İlaçları Webinar Paneli"ne Dernek Başkanımız Uz Ecz Ahmet Sami Boşnak fikir ve tecrübelerini sunmak üzere katılacaktır. , Eczacı Raporu com® sürekli güncellenecek ve geri bildirimlerinizle genişleyecek olan, gerçek sektörel ve akademik işbirliğine dayalı mesleki eğitim platformudur.
13.07.2015
Merhaba, işte karşınızda çok sıkı bir ONKOECZA sayısı. Tevazuya gerek yok, her yazı gündem yaratacak cinsten. Klinik Eczacı olmaya heveslenmek, klinik eczacıyım, depo eczacısı değilim demek kolay, peki sahaya, kliniklere çıktığımızda bizi sadece alkışlar, mutluluk, mesleki tatmin, “gerçek eczacılık” mı bekliyor? Herşey göründüğü kadar kolay ve toz pembe mi? Çok önemli bir isimden, Doç.Dr.Serkan Çınarlı’dan daha önce hiç yazılmamış bir yazı. Ecz.Eda Gedikoğlu, artık Tıp Fakültesi Onkoloji BD bünyesinde yüksek lisans yapan bir meslektaşımız. Peki klinik eczacılık dünyası oradan nasıl gözüküyor? Gerçek bir klinik eczacılık eğitimi için acaba Tıp Fakültelerinde mi yüksek lisans yapmalıyız? Onkoloji ilaçlarının 1 Temmuz itibariyle hastanelerden verilmesi ile ilgili yazı çıktığından bugüne, Onkoloji Eczacıları Derneği Başkanı sıfatı ile bir yazı yazmam için hem meslektaşlarımdan, hemde ilaç sektöründen ciddi baskı aldım. Sayfa 12’de bulabilirsiniz. Yalnız dikkat edin, yüksek doz eleştiri içerir.
13.07.2015
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından 21.04.2015 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan düzenleme ile 267 kalem onkoloji ilacı, 01.07.2015 tarihi itibariyle kamu hastanelerinde tedavi gören hastalar için hastane tarafından temin edilecek. SGK bu uygulama ile, onkoloji tedavisi gören hastaların ilaca ulaşabilirliğini artırmayı ve hastane dışına çıkmadan ilaçlarını bulabilmelerini sağlamayı hedeflemektedir. Uygulamanın başlayacağı 01.07.2015 tarihine kadar ilgili ilaçların temini de dahil olmak üzere, saklama koşulları, hazırlama teknikleri, stabilite aralıkları hakkında meslektaşlarımızın bilgilendirilmesi amacı ile derneğimiz içerisinde bir danışmanlık birimi kurulmuştur. Konu ile ilgili tüm hastane eczacısı meslektaşlarımızın www.onkoeczader.org adresinden bizlere ulaşmaları halinde her türlü teknik ve idari bilgilendirme yapılacaktır.
18.06.2015
Onkoloji Eczacıları Derneği tarafından 02 Mayıs 2015 günü Ramada Harbiye Otel İstanbul'da 1. Onkoloji Eczacılığı Öğrenci Kongresi düzenlenecektir. İlki düzenlenecek kongrede Eczacılık öğrencilerinin Onkoloji Eczacılığı hakkında bilgilendirilmesi ve Eczacılık mesleğinin yeni uygulama alanları hakkında bilgilendirilmeleri hedeflenmektedir. Kongreye katılım, ve öğle yemeği ücretsizdir.
07.04.2015
We are inviting you to join a webinar on Oncology Pharmacy Practice. The webinar session aims to exchange views and experiences from daily practice on Oncology Pharmacy between Turkish and Egyptian Pharmacists. It aims to provide a dynamic discussion about approaches to the Oncology Pharmacy in our countries. Participants will gain an overview of good practices and experiences from the field and the resources and tools available in Egypt.
08.03.2015
Dear ESOP members, 1,5 hour ON-LINE Webinar 1 hour for presentation 30 minutes for Q&A Our speaker is; Dr. Jean Vigneron. He will present “Stabilis” to us. Best regards, ESOP Education Committee Dr Jean Vigneron is a hospital pharmacist in the University Hospital of Nancy, France. His main activities within the hospital pharmacy are preparation of cytotoxic drugs, assay control of drugs and stability studies. Vigneron is President of Infostab, a French non-profit association with the aim of promoting the proper use of injectable medicines in hospitals via preparation, administration, stability and compatibility. Infostab publishes an international database called Stabilis. He is the creator of Stabilis, a European database on stability and compatibility of the drugs. Stabilis has been available online since February 2008 and has been translated into 28 languages.
08.03.2015
 7  ...