Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret131167 

Onkoloji Eczacıları Derneği Avrupa Onkoloji Eczacıları Derneği (ESOP) tam üyesidir.

''Sitotoksik İlaç Hazırlama Teknikleri ve Güvenli Oda Yönetimi'' eğitimi ESOP onaylı olarak verilmektedir.

Türkiye, ESOP Yönetim Kurulu üyesidir, Başkan Yardımcılığı, Eğitimler Koordinatörlüğü ve Yayınlar Koordinatörlüğü görevlerini yürütmektedir. 

Anasayfa

Merhaba, işte karşınızda çok sıkı bir ONKOECZA sayısı. Tevazuya gerek yok, her yazı gündem yaratacak cinsten. Klinik Eczacı olmaya heveslenmek, klinik eczacıyım, depo eczacısı değilim demek kolay, peki sahaya, kliniklere çıktığımızda bizi sadece alkışlar, mutluluk, mesleki tatmin, “gerçek eczacılık” mı bekliyor? Herşey göründüğü kadar kolay ve toz pembe mi? Çok önemli bir isimden, Doç.Dr.Serkan Çınarlı’dan daha önce hiç yazılmamış bir yazı. Ecz.Eda Gedikoğlu, artık Tıp Fakültesi Onkoloji BD bünyesinde yüksek lisans yapan bir meslektaşımız. Peki klinik eczacılık dünyası oradan nasıl gözüküyor? Gerçek bir klinik eczacılık eğitimi için acaba Tıp Fakültelerinde mi yüksek lisans yapmalıyız? Onkoloji ilaçlarının 1 Temmuz itibariyle hastanelerden verilmesi ile ilgili yazı çıktığından bugüne, Onkoloji Eczacıları Derneği Başkanı sıfatı ile bir yazı yazmam için hem meslektaşlarımdan, hemde ilaç sektöründen ciddi baskı aldım. Sayfa 12’de bulabilirsiniz. Yalnız dikkat edin, yüksek doz eleştiri içerir.
13.07.2015
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından 21.04.2015 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan düzenleme ile 267 kalem onkoloji ilacı, 01.07.2015 tarihi itibariyle kamu hastanelerinde tedavi gören hastalar için hastane tarafından temin edilecek. SGK bu uygulama ile, onkoloji tedavisi gören hastaların ilaca ulaşabilirliğini artırmayı ve hastane dışına çıkmadan ilaçlarını bulabilmelerini sağlamayı hedeflemektedir. Uygulamanın başlayacağı 01.07.2015 tarihine kadar ilgili ilaçların temini de dahil olmak üzere, saklama koşulları, hazırlama teknikleri, stabilite aralıkları hakkında meslektaşlarımızın bilgilendirilmesi amacı ile derneğimiz içerisinde bir danışmanlık birimi kurulmuştur. Konu ile ilgili tüm hastane eczacısı meslektaşlarımızın www.onkoeczader.org adresinden bizlere ulaşmaları halinde her türlü teknik ve idari bilgilendirme yapılacaktır.
18.06.2015
Onkoloji Eczacıları Derneği tarafından 02 Mayıs 2015 günü Ramada Harbiye Otel İstanbul'da 1. Onkoloji Eczacılığı Öğrenci Kongresi düzenlenecektir. İlki düzenlenecek kongrede Eczacılık öğrencilerinin Onkoloji Eczacılığı hakkında bilgilendirilmesi ve Eczacılık mesleğinin yeni uygulama alanları hakkında bilgilendirilmeleri hedeflenmektedir. Kongreye katılım, ve öğle yemeği ücretsizdir.
07.04.2015
We are inviting you to join a webinar on Oncology Pharmacy Practice. The webinar session aims to exchange views and experiences from daily practice on Oncology Pharmacy between Turkish and Egyptian Pharmacists. It aims to provide a dynamic discussion about approaches to the Oncology Pharmacy in our countries. Participants will gain an overview of good practices and experiences from the field and the resources and tools available in Egypt.
08.03.2015
Dear ESOP members, 1,5 hour ON-LINE Webinar 1 hour for presentation 30 minutes for Q&A Our speaker is; Dr. Jean Vigneron. He will present “Stabilis” to us. Best regards, ESOP Education Committee Dr Jean Vigneron is a hospital pharmacist in the University Hospital of Nancy, France. His main activities within the hospital pharmacy are preparation of cytotoxic drugs, assay control of drugs and stability studies. Vigneron is President of Infostab, a French non-profit association with the aim of promoting the proper use of injectable medicines in hospitals via preparation, administration, stability and compatibility. Infostab publishes an international database called Stabilis. He is the creator of Stabilis, a European database on stability and compatibility of the drugs. Stabilis has been available online since February 2008 and has been translated into 28 languages.
08.03.2015
We are inviting you to join a webinar on Oncology Pharmacy Practice. The webinar session aims to exchange views and experiences from daily practice on Oncology Pharmacy between Turkish and Egyptian Pharmacists. It aims to provide a dynamic discussion about approaches to the Oncology Pharmacy in our countries. Participants will gain an overview of good practices and experiences from the field and the resources and tools available in Turkey.
08.03.2015
Merhaba, Türkiye Onkoloji Eczacıları Derneğinin, 2015 Mayıs ayında ilkini gerçekleştireceği Öğrenci Çalıştayını sizlerle paylaşmak istiyorum. Çalıştayımız bir günlük olup, katılımcı sayısı 50 öğrenci ile sınırlı olacaktır. Öğrenciler sadece Facebook grubumuzda aktif olarak kalabilen ve çalışmalara katılan ...
12.02.2015
Toplantılar 34 ülkeden 62 katılımcı ile gerçekleştirildi. Bu sene de her sene olduğu gibi bazı kararlar ve yeni görevlendirmeler için oylamalar yapıldı. Projeler konuşuldu. Her üye ülke gibi bizler de ülkemizde Onkoloji Eczacılığının güncel faaliyetleri ve durumu ile ilgili olarak sözlü sunumumuzu yaptık. Ayrıca Türkiye temsilcileri olarak geçtiğimiz yıl İstanbul’da düzenlenen ‘’ 8th Masterclass in OncologyPharmacy Basic &Intermediate ‘’eğitimi organizasyonu ile ilgili övgü dolu sözler duymanın bizi çok gururlandırdığını belirtmeliyim.
12.02.2015
 7  ...