Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam34
Toplam Ziyaret153799 

Onkoloji Eczacıları Derneği Avrupa Onkoloji Eczacıları Derneği (ESOP) tam üyesidir.

''Sitotoksik İlaç Hazırlama Teknikleri ve Güvenli Oda Yönetimi'' eğitimi ESOP onaylı olarak verilmektedir.

Türkiye, ESOP Yönetim Kurulu üyesidir, Başkan Yardımcılığı, Eğitimler Koordinatörlüğü ve Yayınlar Koordinatörlüğü görevlerini yürütmektedir. 

Anasayfa

We are inviting you to join a webinar on Oncology Pharmacy Practice. The webinar session aims to exchange views and experiences from daily practice on Oncology Pharmacy between Turkish and Egyptian Pharmacists. It aims to provide a dynamic discussion about approaches to the Oncology Pharmacy in our countries. Participants will gain an overview of good practices and experiences from the field and the resources and tools available in Turkey.
08.03.2015
Merhaba, Türkiye Onkoloji Eczacıları Derneğinin, 2015 Mayıs ayında ilkini gerçekleştireceği Öğrenci Çalıştayını sizlerle paylaşmak istiyorum. Çalıştayımız bir günlük olup, katılımcı sayısı 50 öğrenci ile sınırlı olacaktır. Öğrenciler sadece Facebook grubumuzda aktif olarak kalabilen ve çalışmalara katılan ...
12.02.2015
Toplantılar 34 ülkeden 62 katılımcı ile gerçekleştirildi. Bu sene de her sene olduğu gibi bazı kararlar ve yeni görevlendirmeler için oylamalar yapıldı. Projeler konuşuldu. Her üye ülke gibi bizler de ülkemizde Onkoloji Eczacılığının güncel faaliyetleri ve durumu ile ilgili olarak sözlü sunumumuzu yaptık. Ayrıca Türkiye temsilcileri olarak geçtiğimiz yıl İstanbul’da düzenlenen ‘’ 8th Masterclass in OncologyPharmacy Basic &Intermediate ‘’eğitimi organizasyonu ile ilgili övgü dolu sözler duymanın bizi çok gururlandırdığını belirtmeliyim.
12.02.2015
Antineoplastik İlaç Hazırlama Teknikleri ve Güvenli Oda Yönetimi Uzaktan Eğitim Seminerimizlere gelen yoğun talep üzerine 2015 yılında da devam edilecektir. Eğitim 12 Ocak 2015 tarihinde başlayacak ve 16 Ocak 2015 de sona erecek. Katılmak isteyenlerin en kısa zamanda www.uzaktanogrenelim.com a kayıt yaptırmaları gerekmektedir.
07.01.2015
Eczacılık Fakültesi öğrencilerini, klinik onkoloji eczacılığı alanında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla 5. Onkoloji Eczacılığı Kongresi Yürütme Kurulunca, 2. Klinik Onkoloji Eczacılığı Proje Yarışması düzenlenmektedir.
07.01.2015
Bilindiği üzere 1 Ekim 2014 tarihinde yayınlanan Sağlık Uygulama Tebliği ve ekli listelerinde Kanser kemoterapisinin en önemli paydaşlarından birisi olan Kemoterapi İlaç Hazırlama veKemoterapi İlaç Uygulama malzemeleri ile ilgili değişikliğe gidilmiştir. Ülkemizde yüksek standartlarda Kemoterapi İlaç Hazırlama ve Uygulama sistemlerininkullanılmaya başlanması 2008 yılı itibariyle başlamıştır. İlaç hazırlama ortamları vehazırlama tekniklerine ilişkin ilk yönetmelik ve uygulama rehberi ise Sağlık Bakanlığımız tarafından 2005 yılında yayınlanmıştır. Daha sonrasında hazırlanan Özellikli Planlama Gerektiren Sağlık Hizmetleri 2011-2023 kitabında ilaç hazırlama ve uygulama merkezihtiyacı detaylı olarak anlatılmıştır. Bugün Türkiye, Avrupa standartları düzeyinde kemoterapi ilaç hazırlama ve uygulama merkezlerine sahiptir. Bu merkezlerde kanser tedavisindekullanılan yüksek etkili ilaçlar güvenli özel odalarda, deneyimli personeller ve uygun ekipmanlarla hazırlanmakta ve uygulanmaktadır.
13.11.2014
8th Masterclass in Oncology Pharmacy Basic&Intermediate 2014 Istanbul/Turkey was completed with great success. ESOP's the most important education activity was held at 03-07th of October. 46 attendees from 18 different countries including not only from Europe but also from Asia, Africa & MEA. ESOP Scientific Committee and Turkish Oncology Pharmacy Association Organisation Committee had done a fantastic work preparing MC2014 ISTANBUL. As ESOP Board, we would like to thank them for their energy, competence and professionalism during the education. 8th MC2014 ISTANBUL was certainly a special occasion for those who work for development of Oncology Pharmacy, in education research and professional development. It was an occasion to meet, to listen, to discuss, to share information and to plan for the future. We believe they 8th MC2014 ISTANBUL was a very fruitful organisation to promote Oncology Pharmacy at the European level and also to establish personal contacts with colleagues from other parts of the world.
13.11.2014
Onkoloji Eczacılarına yönelik olarak hazırlanan ONKOECZA dijital dergimizin yeni sayısı yayınlanmıştır. 3 ayda bir çıkan dergimiz sadece dijital olarak yayınlanmakta ve www.onkoecza.com adresinden okunabilmektedir. Sayfanın alt köşesinde yer alan takip et butonuna basarak yeni sayılar yüklendiğinde anında eposta ile haberdar edilebilirsiniz.
03.10.2014
 8  ...