Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret131169 

Onkoloji Eczacıları Derneği Avrupa Onkoloji Eczacıları Derneği (ESOP) tam üyesidir.

''Sitotoksik İlaç Hazırlama Teknikleri ve Güvenli Oda Yönetimi'' eğitimi ESOP onaylı olarak verilmektedir.

Türkiye, ESOP Yönetim Kurulu üyesidir, Başkan Yardımcılığı, Eğitimler Koordinatörlüğü ve Yayınlar Koordinatörlüğü görevlerini yürütmektedir. 

Anasayfa

Antineoplastik İlaç Hazırlama Teknikleri ve Güvenli Oda Yönetimi Uzaktan Eğitim Seminerimizlere gelen yoğun talep üzerine 2015 yılında da devam edilecektir. Eğitim 12 Ocak 2015 tarihinde başlayacak ve 16 Ocak 2015 de sona erecek. Katılmak isteyenlerin en kısa zamanda www.uzaktanogrenelim.com a kayıt yaptırmaları gerekmektedir.
07.01.2015
Eczacılık Fakültesi öğrencilerini, klinik onkoloji eczacılığı alanında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla 5. Onkoloji Eczacılığı Kongresi Yürütme Kurulunca, 2. Klinik Onkoloji Eczacılığı Proje Yarışması düzenlenmektedir.
07.01.2015
Bilindiği üzere 1 Ekim 2014 tarihinde yayınlanan Sağlık Uygulama Tebliği ve ekli listelerinde Kanser kemoterapisinin en önemli paydaşlarından birisi olan Kemoterapi İlaç Hazırlama veKemoterapi İlaç Uygulama malzemeleri ile ilgili değişikliğe gidilmiştir. Ülkemizde yüksek standartlarda Kemoterapi İlaç Hazırlama ve Uygulama sistemlerininkullanılmaya başlanması 2008 yılı itibariyle başlamıştır. İlaç hazırlama ortamları vehazırlama tekniklerine ilişkin ilk yönetmelik ve uygulama rehberi ise Sağlık Bakanlığımız tarafından 2005 yılında yayınlanmıştır. Daha sonrasında hazırlanan Özellikli Planlama Gerektiren Sağlık Hizmetleri 2011-2023 kitabında ilaç hazırlama ve uygulama merkezihtiyacı detaylı olarak anlatılmıştır. Bugün Türkiye, Avrupa standartları düzeyinde kemoterapi ilaç hazırlama ve uygulama merkezlerine sahiptir. Bu merkezlerde kanser tedavisindekullanılan yüksek etkili ilaçlar güvenli özel odalarda, deneyimli personeller ve uygun ekipmanlarla hazırlanmakta ve uygulanmaktadır.
13.11.2014
8th Masterclass in Oncology Pharmacy Basic&Intermediate 2014 Istanbul/Turkey was completed with great success. ESOP's the most important education activity was held at 03-07th of October. 46 attendees from 18 different countries including not only from Europe but also from Asia, Africa & MEA. ESOP Scientific Committee and Turkish Oncology Pharmacy Association Organisation Committee had done a fantastic work preparing MC2014 ISTANBUL. As ESOP Board, we would like to thank them for their energy, competence and professionalism during the education. 8th MC2014 ISTANBUL was certainly a special occasion for those who work for development of Oncology Pharmacy, in education research and professional development. It was an occasion to meet, to listen, to discuss, to share information and to plan for the future. We believe they 8th MC2014 ISTANBUL was a very fruitful organisation to promote Oncology Pharmacy at the European level and also to establish personal contacts with colleagues from other parts of the world.
13.11.2014
Onkoloji Eczacılarına yönelik olarak hazırlanan ONKOECZA dijital dergimizin yeni sayısı yayınlanmıştır. 3 ayda bir çıkan dergimiz sadece dijital olarak yayınlanmakta ve www.onkoecza.com adresinden okunabilmektedir. Sayfanın alt köşesinde yer alan takip et butonuna basarak yeni sayılar yüklendiğinde anında eposta ile haberdar edilebilirsiniz.
03.10.2014
MASTERCLASS 2014 ISTANBUL kayıtlarımız dolmuştur. Ülkemizden ve yurtdışından eğitime kayıt olanlara teşekkürlerimizi sunuyoruz. MASTERCLASS 2014 ISTANBUL 03-07 Kasım 2014 tarihlerinde İstanbul Nippon Hotel'de 11 uluslararası 2 Türk eğitmen eşliğinde yapılacak ve başarılı olanlara uluslararası geçerli bir sertifika verilecektir.
03.10.2014
Antineoplastik İlaç Hazırlama Teknikleri ve Güvenli Oda Yönetimi Uzaktan Eğitim Seminerimiz gelen yoğun talep üzerine bir kez daha verilecek. Eğitim 04 Ağustos 2014 tarihinde başlayacak ve 08 Ağustos 2014 de sona erecek. Katılmak isteyenlerin en kısa zamanda www.uzaktanogrenelim.com a kayıt yaptırmaları gerekmektedir.
21.07.2014
Onkoloji Eczacılığı ve Hastane Eczacılığı hakkında yazılar içeren, Eczacılık mesleğine vizyoner bir bakış açışı ile çıkan ONKOECZA Dergisi'ne ulaşmak ve okumak artık daha kolay. Derginin tüm sayılarına artık www.onkoecza.com adresinden ulaşılabiliyor.
14.07.2014
 8  ...