Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret119145 

Onkoloji Eczacıları Derneği Avrupa Onkoloji Eczacıları Derneği (ESOP) tam üyesidir.

''Sitotoksik İlaç Hazırlama Teknikleri ve Güvenli Oda Yönetimi'' eğitimi ESOP onaylı olarak verilmektedir.

Türkiye, ESOP Yönetim Kurulu üyesidir, Başkan Yardımcılığı, Eğitimler Koordinatörlüğü ve Yayınlar Koordinatörlüğü görevlerini yürütmektedir. 

Anasayfa

8th Masterclass in Oncology Pharmacy Basic&Intermediate 2014 Istanbul/Turkey was completed with great success. ESOP's the most important education activity was held at 03-07th of October. 46 attendees from 18 different countries including not only from Europe but also from Asia, Africa & MEA. ESOP Scientific Committee and Turkish Oncology Pharmacy Association Organisation Committee had done a fantastic work preparing MC2014 ISTANBUL. As ESOP Board, we would like to thank them for their energy, competence and professionalism during the education. 8th MC2014 ISTANBUL was certainly a special occasion for those who work for development of Oncology Pharmacy, in education research and professional development. It was an occasion to meet, to listen, to discuss, to share information and to plan for the future. We believe they 8th MC2014 ISTANBUL was a very fruitful organisation to promote Oncology Pharmacy at the European level and also to establish personal contacts with colleagues from other parts of the world.
13.11.2014
Onkoloji Eczacılarına yönelik olarak hazırlanan ONKOECZA dijital dergimizin yeni sayısı yayınlanmıştır. 3 ayda bir çıkan dergimiz sadece dijital olarak yayınlanmakta ve www.onkoecza.com adresinden okunabilmektedir. Sayfanın alt köşesinde yer alan takip et butonuna basarak yeni sayılar yüklendiğinde anında eposta ile haberdar edilebilirsiniz.
03.10.2014
MASTERCLASS 2014 ISTANBUL kayıtlarımız dolmuştur. Ülkemizden ve yurtdışından eğitime kayıt olanlara teşekkürlerimizi sunuyoruz. MASTERCLASS 2014 ISTANBUL 03-07 Kasım 2014 tarihlerinde İstanbul Nippon Hotel'de 11 uluslararası 2 Türk eğitmen eşliğinde yapılacak ve başarılı olanlara uluslararası geçerli bir sertifika verilecektir.
03.10.2014
Antineoplastik İlaç Hazırlama Teknikleri ve Güvenli Oda Yönetimi Uzaktan Eğitim Seminerimiz gelen yoğun talep üzerine bir kez daha verilecek. Eğitim 04 Ağustos 2014 tarihinde başlayacak ve 08 Ağustos 2014 de sona erecek. Katılmak isteyenlerin en kısa zamanda www.uzaktanogrenelim.com a kayıt yaptırmaları gerekmektedir.
21.07.2014
Onkoloji Eczacılığı ve Hastane Eczacılığı hakkında yazılar içeren, Eczacılık mesleğine vizyoner bir bakış açışı ile çıkan ONKOECZA Dergisi'ne ulaşmak ve okumak artık daha kolay. Derginin tüm sayılarına artık www.onkoecza.com adresinden ulaşılabiliyor.
14.07.2014
Eczacılık mesleği yurtiçi mesleğidir derim hep. Serbest Eczacılık; yaramaz bir çocuk gibidir. Bir ebeveyn olarak devamlı ilgilenmen gerekir. Her gün bakımını yapman, ihtiyaçlarını karşılaman gerekir. Ödemesi, çeki, senedi, son günü, duyunu bitmez. Evde yalnız bırakıp gidemezsin, kırar döker, kibritle oynar, suyu açık bırakır. Raporda iki satır atlarsan, paran kesilir; azıcık hastayı bekletsen bir daha gelmez. Zaten 24 saat uzaklaşacaksan türlü yönetmeliğe takılırsın, değil ki yurtdışına çıkmak. O yüzdendir eczacılar olarak hepimiz biraz da kaçak hayatı yaşarız. Kaçsak ne fayda? İnsan, beyninin eczane ile ilgili kısmını kavanoza koyup, uyuşturucu dolabına kaldırıp gidemez ki. Elde cep telefonu, bir göz havuzdaki çocuklarında, bir göz banka hesabında, kulakta kalfa. Hastane eczacılarını rahat sanır serbest eczacılar. Tam tersini de hastane eczacıları düşünür. Ne demişler? Herkes kendinde olmayana hasret.
05.07.2014
Editörden; Merhaba, 2014 Afife Tiyatro Ödülleri'nde "Yılın En Başarılı Prodüksiyonu" dahil dört ödül alan Bertolt Brecht'in ünlü tiyatro oyunu "Arturo Ui'nin Önlenebilir Tırmanışı"nda oyunun konsepti gereği neredeyse her oyuncu, aynı ceketi giyerek, ana karakter Arturio Ui'i oynarlar. Brecht der ki, "Kişilerin yoktur bir önemi, çerçevedir var eden o dönemi." Elinizde ONKOECZA'nın 4. sayısını tutuyorsunuz. Bir çerçevemiz var, size anlatmak istediklerimiz. Yazar ekibimiz genişliyor ve bizler profesyonelleşiyoruz. İsimlerimizin bir önemi yok. Eczacılık gibi yüzyılları aşan bir tarihi olan mesleğimiz adına, ülkemizde çok hızlı ve kapsamlı değişiklikler oluyor. Bir dönem kapanıyor, yepyeni bir eczacılık geliyor. Asırlık bir çınarın makinalarla çıkartılıp refüje ekilmesi gibi geliyor bana bu olanlar. Tutar mı tutmaz mı hep beraber göreceğiz. İyi okumalar ve iyi tatiller.
05.07.2014
Onkoloji Eczacıları Deneği tarafından yapılmış olan, akıllı cep telefonlarının (iphone, ipad, android, blackberry vb)safari explorer gibi internet gösterici sayfalarından görülebilen www.kemoilac.com 2014 yılı güncellemesi bitirilmiştir. Yeni ilaçlar, yan etkilere yeni yaklaşımlar vb. Yine ücretsizdir. Onkoloji Eczacılarının ve tüm eczacıların kullanımına sunulmuştur. Kullanımı: Akıllı telefonlarınızın veya iPadınızın websitesi gösteren programına girin ve www.kemoilac.com yazın. Programımız telefonunuzu tanıyacak ve bir aplikasyon olarak açılacaktır. Her türlü sorunuz için benimle irtibata geçebilirsiniz.
06.06.2014
 8  ...