Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret119145 

Onkoloji Eczacıları Derneği Avrupa Onkoloji Eczacıları Derneği (ESOP) tam üyesidir.

''Sitotoksik İlaç Hazırlama Teknikleri ve Güvenli Oda Yönetimi'' eğitimi ESOP onaylı olarak verilmektedir.

Türkiye, ESOP Yönetim Kurulu üyesidir, Başkan Yardımcılığı, Eğitimler Koordinatörlüğü ve Yayınlar Koordinatörlüğü görevlerini yürütmektedir. 

Anasayfa

Sağlık Bakanlığımız Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu, Stok ve Analiz Daire Başkanlığınca düzenlenen 'İyi Hastane Eczacılığı Uygulamaları' Yarışmasında, Derneğimiz Denetleme Kurulu Başkanı Sayın Uzm. Ecz. Hakkı Özçeltik, 'Kamu Hastanelerinde Klinik Eczacılık Uygulamaları - Hekim ile Hasta Arasında Sevgi Gönüllüleri' adlı projesi ile 89 proje arasından 1.lik Ödülü almaya hak kazanmıştır. Kendisini tüm Onkoloji Eczacıları ve Hastane Eczacıları camiası adına tebrik ediyoruz.
03.06.2014
Sağlık Bakanlığımız Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu, Stok ve Analiz Daire Başkanlığınca düzenlenen 'İyi Hastane Eczacılığı Uygulamaları' Yarışmasında, Derneğimiz Denetleme Kurulu Üyesi Sayın Ecz. Metin Deniz Karakoç, 'Onkoloji Hastalarında Farmasötik Bakım Faaliyetleri ve Onkoloji İlaçlarının Farmakoekonomik İlkelere Göre Temin Edilerek Kullanılması ile Edinilen Kazançlar' adlı projesi ile 89 proje arasından 2.lik Ödülü almaya hak kazanmıştır. Kendisini tüm Onkoloji Eczacıları ve Hastane Eczacıları camiası adına tebrik ediyoruz.
03.06.2014
Derneğimizin yayınladığı en önemli kaynaklardan birisi olan Antineoplastik İlaç Hazırlama Teknikleri Rehberi'nin 4. Güncellenmiş Baskısı yayınlanmıştır. Kitabı ücretsiz olarak yandaki kapak resmine tıklayarak indirebilirsiniz.
02.06.2014
Onkoloji Eczacıları Derneği Yönetimi ve Üyeleri olarak Soma da meydana gelen faciadan dolayı büyük üzüntü içerisindeyiz. Şehitlerimize Allah'tan Rahmet, yaralılarımıza acil şifalar ve geride kalan yakınlarına sabır diliyoruz. Onkoloji Eczacıları Derneği Yön Kur Adına, Uzm. Ecz. Ahmet Sami Boşnak
17.05.2014
Türk Eczacıları Birliği Gençlik Komisyonu 1. Ulusal Kongresi “Sen Neredesin?....Parçaları Birleştirelim!” sloganı ile 24-27 Nisan 2014 tarihleri arasında Ankara Congresium Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir. Kongrede; Karar Vericilerin Bakışı Genç Eczacıların Bakışı Uygulamaların İçinden Bakış İşbirliği Uygulamalarına Bakış Sektör İçinden Bakış Eğitimcilerin Bakışı Kaynaklarımıza Bakış şeklinde farklı oturum başlıkları altında eczacılık öğrencileri ve genç eczacılarımız, eğitimden iş hayatına, teoriden pratiğe eczacılık mesleğinin her aşamasını ve uygulama alanlarını anlamak, tartışmak, deneyim ve fikir paylaşımlarında bulunmak, geleceklerine yön verebilmek için bir araya geliyor. Onkoloji Eczacıları Derneği Yön Kur. Başkanımız Uzm.Ecz. Ahmet Sami BOŞNAK 25 Nisan günü Onkoloji Eczacılığı konusunda bir sunum gerçekleştirecektir.
22.04.2014
www.uzaktanogrenelim.com.tr ile işbirliği ile düzenlenen 'Antineoplastik İlaç Hazırlama Teknikleri ve Güveli Oda Yönetimi Katılım Sertifikalı Uzaktan Eğitim Seminerimizin tarihleri güncellenmiştir. Kayıt yaptırmak isteyenler lütfen www.uzaktanogrenelim.com.tr ile iletişime geçmelidir.
20.04.2014
TKHK, Mehmet Akif Ersoy Toplantı Salonunda, 14 Mayıs 2014 Eczacılık Bayramında "İyi Hastane Eczacılığı Uygulamaları Toplantısı" düzenlenecektir. Genel Sekreterlikler bünyesinde veya Sağlık Tesislerindeki en iyi Hastane Eczacılığı uygulamasının seçilecektir. İlgili sunumlar içerisinden Seçim Kurulu tarafından en iyi 10 uygulama ve Yılın Hastane Eczacısı seçilecektir.
11.04.2014
Değerli Meslektaşım, Elinizdeki bu sayı ile Klinik Onkoloji Eczacılığı Sürekli Eğitim Mektupları (KOESEM) bir yılını tamamlamış oluyor. İlgin ve her yorulduğumda beni yüreklendirmenden ötürü sana minnettarım. Gönül isterdi ki bu sayıda kanser tedavisi için altın reçetenin bulunduğunu yazabilseydim. Ancak kanserle olan amansız savaşımız devam ediyoruz. Bir yandan yeni ilaçlar geliştirilirken bir yandan da onu daha iyi anlamaya çalışıyoruz. Birinci sayımızdan bugüne kanser, dünyada binlerce yeni çalışmalar yapıldı, binlerce kongrede tartışıldı. Ben bu yazıyı yazarken son bir yıl içerisindeki hedefe yönelik ilaçlar konusunda çok yol aldığımıza inanıyorum. "En büyük düşmanın, en son bakacağın yere saklanacaktır. " demiş Jullius Caeser. Çare oralarda bir yerde, o da bizi arıyor ve insanlık yeterince istediğinde, o bizi bulacak. Ahmet Sami Boşnak
11.04.2014
 9  ...