Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret131168 

Onkoloji Eczacıları Derneği Avrupa Onkoloji Eczacıları Derneği (ESOP) tam üyesidir.

''Sitotoksik İlaç Hazırlama Teknikleri ve Güvenli Oda Yönetimi'' eğitimi ESOP onaylı olarak verilmektedir.

Türkiye, ESOP Yönetim Kurulu üyesidir, Başkan Yardımcılığı, Eğitimler Koordinatörlüğü ve Yayınlar Koordinatörlüğü görevlerini yürütmektedir. 

Anasayfa

Eczacılık mesleği yurtiçi mesleğidir derim hep. Serbest Eczacılık; yaramaz bir çocuk gibidir. Bir ebeveyn olarak devamlı ilgilenmen gerekir. Her gün bakımını yapman, ihtiyaçlarını karşılaman gerekir. Ödemesi, çeki, senedi, son günü, duyunu bitmez. Evde yalnız bırakıp gidemezsin, kırar döker, kibritle oynar, suyu açık bırakır. Raporda iki satır atlarsan, paran kesilir; azıcık hastayı bekletsen bir daha gelmez. Zaten 24 saat uzaklaşacaksan türlü yönetmeliğe takılırsın, değil ki yurtdışına çıkmak. O yüzdendir eczacılar olarak hepimiz biraz da kaçak hayatı yaşarız. Kaçsak ne fayda? İnsan, beyninin eczane ile ilgili kısmını kavanoza koyup, uyuşturucu dolabına kaldırıp gidemez ki. Elde cep telefonu, bir göz havuzdaki çocuklarında, bir göz banka hesabında, kulakta kalfa. Hastane eczacılarını rahat sanır serbest eczacılar. Tam tersini de hastane eczacıları düşünür. Ne demişler? Herkes kendinde olmayana hasret.
05.07.2014
Editörden; Merhaba, 2014 Afife Tiyatro Ödülleri'nde "Yılın En Başarılı Prodüksiyonu" dahil dört ödül alan Bertolt Brecht'in ünlü tiyatro oyunu "Arturo Ui'nin Önlenebilir Tırmanışı"nda oyunun konsepti gereği neredeyse her oyuncu, aynı ceketi giyerek, ana karakter Arturio Ui'i oynarlar. Brecht der ki, "Kişilerin yoktur bir önemi, çerçevedir var eden o dönemi." Elinizde ONKOECZA'nın 4. sayısını tutuyorsunuz. Bir çerçevemiz var, size anlatmak istediklerimiz. Yazar ekibimiz genişliyor ve bizler profesyonelleşiyoruz. İsimlerimizin bir önemi yok. Eczacılık gibi yüzyılları aşan bir tarihi olan mesleğimiz adına, ülkemizde çok hızlı ve kapsamlı değişiklikler oluyor. Bir dönem kapanıyor, yepyeni bir eczacılık geliyor. Asırlık bir çınarın makinalarla çıkartılıp refüje ekilmesi gibi geliyor bana bu olanlar. Tutar mı tutmaz mı hep beraber göreceğiz. İyi okumalar ve iyi tatiller.
05.07.2014
Onkoloji Eczacıları Deneği tarafından yapılmış olan, akıllı cep telefonlarının (iphone, ipad, android, blackberry vb)safari explorer gibi internet gösterici sayfalarından görülebilen www.kemoilac.com 2014 yılı güncellemesi bitirilmiştir. Yeni ilaçlar, yan etkilere yeni yaklaşımlar vb. Yine ücretsizdir. Onkoloji Eczacılarının ve tüm eczacıların kullanımına sunulmuştur. Kullanımı: Akıllı telefonlarınızın veya iPadınızın websitesi gösteren programına girin ve www.kemoilac.com yazın. Programımız telefonunuzu tanıyacak ve bir aplikasyon olarak açılacaktır. Her türlü sorunuz için benimle irtibata geçebilirsiniz.
06.06.2014
Sağlık Bakanlığımız Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu, Stok ve Analiz Daire Başkanlığınca düzenlenen 'İyi Hastane Eczacılığı Uygulamaları' Yarışmasında, Derneğimiz Denetleme Kurulu Başkanı Sayın Uzm. Ecz. Hakkı Özçeltik, 'Kamu Hastanelerinde Klinik Eczacılık Uygulamaları - Hekim ile Hasta Arasında Sevgi Gönüllüleri' adlı projesi ile 89 proje arasından 1.lik Ödülü almaya hak kazanmıştır. Kendisini tüm Onkoloji Eczacıları ve Hastane Eczacıları camiası adına tebrik ediyoruz.
03.06.2014
Sağlık Bakanlığımız Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu, Stok ve Analiz Daire Başkanlığınca düzenlenen 'İyi Hastane Eczacılığı Uygulamaları' Yarışmasında, Derneğimiz Denetleme Kurulu Üyesi Sayın Ecz. Metin Deniz Karakoç, 'Onkoloji Hastalarında Farmasötik Bakım Faaliyetleri ve Onkoloji İlaçlarının Farmakoekonomik İlkelere Göre Temin Edilerek Kullanılması ile Edinilen Kazançlar' adlı projesi ile 89 proje arasından 2.lik Ödülü almaya hak kazanmıştır. Kendisini tüm Onkoloji Eczacıları ve Hastane Eczacıları camiası adına tebrik ediyoruz.
03.06.2014
Derneğimizin yayınladığı en önemli kaynaklardan birisi olan Antineoplastik İlaç Hazırlama Teknikleri Rehberi'nin 4. Güncellenmiş Baskısı yayınlanmıştır. Kitabı ücretsiz olarak yandaki kapak resmine tıklayarak indirebilirsiniz.
02.06.2014
Onkoloji Eczacıları Derneği Yönetimi ve Üyeleri olarak Soma da meydana gelen faciadan dolayı büyük üzüntü içerisindeyiz. Şehitlerimize Allah'tan Rahmet, yaralılarımıza acil şifalar ve geride kalan yakınlarına sabır diliyoruz. Onkoloji Eczacıları Derneği Yön Kur Adına, Uzm. Ecz. Ahmet Sami Boşnak
17.05.2014
Türk Eczacıları Birliği Gençlik Komisyonu 1. Ulusal Kongresi “Sen Neredesin?....Parçaları Birleştirelim!” sloganı ile 24-27 Nisan 2014 tarihleri arasında Ankara Congresium Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir. Kongrede; Karar Vericilerin Bakışı Genç Eczacıların Bakışı Uygulamaların İçinden Bakış İşbirliği Uygulamalarına Bakış Sektör İçinden Bakış Eğitimcilerin Bakışı Kaynaklarımıza Bakış şeklinde farklı oturum başlıkları altında eczacılık öğrencileri ve genç eczacılarımız, eğitimden iş hayatına, teoriden pratiğe eczacılık mesleğinin her aşamasını ve uygulama alanlarını anlamak, tartışmak, deneyim ve fikir paylaşımlarında bulunmak, geleceklerine yön verebilmek için bir araya geliyor. Onkoloji Eczacıları Derneği Yön Kur. Başkanımız Uzm.Ecz. Ahmet Sami BOŞNAK 25 Nisan günü Onkoloji Eczacılığı konusunda bir sunum gerçekleştirecektir.
22.04.2014
 9  ...