Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam34
Toplam Ziyaret153799 

Onkoloji Eczacıları Derneği Avrupa Onkoloji Eczacıları Derneği (ESOP) tam üyesidir.

''Sitotoksik İlaç Hazırlama Teknikleri ve Güvenli Oda Yönetimi'' eğitimi ESOP onaylı olarak verilmektedir.

Türkiye, ESOP Yönetim Kurulu üyesidir, Başkan Yardımcılığı, Eğitimler Koordinatörlüğü ve Yayınlar Koordinatörlüğü görevlerini yürütmektedir. 

Anasayfa

MASTERCLASS 2014 ISTANBUL kayıtlarımız dolmuştur. Ülkemizden ve yurtdışından eğitime kayıt olanlara teşekkürlerimizi sunuyoruz. MASTERCLASS 2014 ISTANBUL 03-07 Kasım 2014 tarihlerinde İstanbul Nippon Hotel'de 11 uluslararası 2 Türk eğitmen eşliğinde yapılacak ve başarılı olanlara uluslararası geçerli bir sertifika verilecektir.
03.10.2014
Antineoplastik İlaç Hazırlama Teknikleri ve Güvenli Oda Yönetimi Uzaktan Eğitim Seminerimiz gelen yoğun talep üzerine bir kez daha verilecek. Eğitim 04 Ağustos 2014 tarihinde başlayacak ve 08 Ağustos 2014 de sona erecek. Katılmak isteyenlerin en kısa zamanda www.uzaktanogrenelim.com a kayıt yaptırmaları gerekmektedir.
21.07.2014
Onkoloji Eczacılığı ve Hastane Eczacılığı hakkında yazılar içeren, Eczacılık mesleğine vizyoner bir bakış açışı ile çıkan ONKOECZA Dergisi'ne ulaşmak ve okumak artık daha kolay. Derginin tüm sayılarına artık www.onkoecza.com adresinden ulaşılabiliyor.
14.07.2014
Eczacılık mesleği yurtiçi mesleğidir derim hep. Serbest Eczacılık; yaramaz bir çocuk gibidir. Bir ebeveyn olarak devamlı ilgilenmen gerekir. Her gün bakımını yapman, ihtiyaçlarını karşılaman gerekir. Ödemesi, çeki, senedi, son günü, duyunu bitmez. Evde yalnız bırakıp gidemezsin, kırar döker, kibritle oynar, suyu açık bırakır. Raporda iki satır atlarsan, paran kesilir; azıcık hastayı bekletsen bir daha gelmez. Zaten 24 saat uzaklaşacaksan türlü yönetmeliğe takılırsın, değil ki yurtdışına çıkmak. O yüzdendir eczacılar olarak hepimiz biraz da kaçak hayatı yaşarız. Kaçsak ne fayda? İnsan, beyninin eczane ile ilgili kısmını kavanoza koyup, uyuşturucu dolabına kaldırıp gidemez ki. Elde cep telefonu, bir göz havuzdaki çocuklarında, bir göz banka hesabında, kulakta kalfa. Hastane eczacılarını rahat sanır serbest eczacılar. Tam tersini de hastane eczacıları düşünür. Ne demişler? Herkes kendinde olmayana hasret.
05.07.2014
Editörden; Merhaba, 2014 Afife Tiyatro Ödülleri'nde "Yılın En Başarılı Prodüksiyonu" dahil dört ödül alan Bertolt Brecht'in ünlü tiyatro oyunu "Arturo Ui'nin Önlenebilir Tırmanışı"nda oyunun konsepti gereği neredeyse her oyuncu, aynı ceketi giyerek, ana karakter Arturio Ui'i oynarlar. Brecht der ki, "Kişilerin yoktur bir önemi, çerçevedir var eden o dönemi." Elinizde ONKOECZA'nın 4. sayısını tutuyorsunuz. Bir çerçevemiz var, size anlatmak istediklerimiz. Yazar ekibimiz genişliyor ve bizler profesyonelleşiyoruz. İsimlerimizin bir önemi yok. Eczacılık gibi yüzyılları aşan bir tarihi olan mesleğimiz adına, ülkemizde çok hızlı ve kapsamlı değişiklikler oluyor. Bir dönem kapanıyor, yepyeni bir eczacılık geliyor. Asırlık bir çınarın makinalarla çıkartılıp refüje ekilmesi gibi geliyor bana bu olanlar. Tutar mı tutmaz mı hep beraber göreceğiz. İyi okumalar ve iyi tatiller.
05.07.2014
Onkoloji Eczacıları Deneği tarafından yapılmış olan, akıllı cep telefonlarının (iphone, ipad, android, blackberry vb)safari explorer gibi internet gösterici sayfalarından görülebilen www.kemoilac.com 2014 yılı güncellemesi bitirilmiştir. Yeni ilaçlar, yan etkilere yeni yaklaşımlar vb. Yine ücretsizdir. Onkoloji Eczacılarının ve tüm eczacıların kullanımına sunulmuştur. Kullanımı: Akıllı telefonlarınızın veya iPadınızın websitesi gösteren programına girin ve www.kemoilac.com yazın. Programımız telefonunuzu tanıyacak ve bir aplikasyon olarak açılacaktır. Her türlü sorunuz için benimle irtibata geçebilirsiniz.
06.06.2014
Sağlık Bakanlığımız Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu, Stok ve Analiz Daire Başkanlığınca düzenlenen 'İyi Hastane Eczacılığı Uygulamaları' Yarışmasında, Derneğimiz Denetleme Kurulu Başkanı Sayın Uzm. Ecz. Hakkı Özçeltik, 'Kamu Hastanelerinde Klinik Eczacılık Uygulamaları - Hekim ile Hasta Arasında Sevgi Gönüllüleri' adlı projesi ile 89 proje arasından 1.lik Ödülü almaya hak kazanmıştır. Kendisini tüm Onkoloji Eczacıları ve Hastane Eczacıları camiası adına tebrik ediyoruz.
03.06.2014
Sağlık Bakanlığımız Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu, Stok ve Analiz Daire Başkanlığınca düzenlenen 'İyi Hastane Eczacılığı Uygulamaları' Yarışmasında, Derneğimiz Denetleme Kurulu Üyesi Sayın Ecz. Metin Deniz Karakoç, 'Onkoloji Hastalarında Farmasötik Bakım Faaliyetleri ve Onkoloji İlaçlarının Farmakoekonomik İlkelere Göre Temin Edilerek Kullanılması ile Edinilen Kazançlar' adlı projesi ile 89 proje arasından 2.lik Ödülü almaya hak kazanmıştır. Kendisini tüm Onkoloji Eczacıları ve Hastane Eczacıları camiası adına tebrik ediyoruz.
03.06.2014
 9  ...