Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret119145 

Onkoloji Eczacıları Derneği Avrupa Onkoloji Eczacıları Derneği (ESOP) tam üyesidir.

''Sitotoksik İlaç Hazırlama Teknikleri ve Güvenli Oda Yönetimi'' eğitimi ESOP onaylı olarak verilmektedir.

Türkiye, ESOP Yönetim Kurulu üyesidir, Başkan Yardımcılığı, Eğitimler Koordinatörlüğü ve Yayınlar Koordinatörlüğü görevlerini yürütmektedir. 

Anasayfa

Merhaba, Bahar geldi, tabiatın yeniden doğuşunu izliyoruz. Artık zaman, aerodinamik olarak uçması mümkün görünmeyen balarısının, buna inat yükseldikçe yükseldiği zamanlar. Bizler de bir sonraki sayısı zor çıkar söylemlerine inat, daha da cesur, daha da dopdolu bir içerikle karşınızdayız. Bu sayımızı diğer sayılardan ayıran en önemli özellik, konuları ve konu başlıklarını seçerken, sorulması zor soruları sormamız. Yazıları okurken, sevinecek, üzülecek, kızacak, güleceksiniz. Aynen bir yemekten tad almak için beş duyunuzu da kullanmanız gerektiği gibi, bizler de yazıları kaleme alırken bütün edebi duygularınızı harekete geçirmeyi hedefledik. Şimdi arkanıza yaslanın, tad alın, zevk alın. Eleştirin, tartışın. Doğruyu bulabilmemizin en etkili yolu bu.
03.04.2014
Onkoloji Eczacıları Derneği, 06-09 Şubatta Kayseri'de düzenlenen Meme Kanserinde Tartışmalı Konular Sempozyumunda temsil edildi. Dernek Başkanımız Uzm.Ecz.Ahmet Sami BOŞNAK, Akılcı Onkolojik İlaç Kullanımı adlı sözlü sunumu ile hekimlerin dikkatini onkoloji ilaçlarının seçimi ve kullanımında dikkat edilmesi gereken konulara çekti.
19.02.2014
21-22 Aralık'ta Gaziantep'te düzenlenen sempozyumda, OED yönetimi, sempozyumun ana konusu olan Biyobenzerler hakkında görüş ve düşüncelerini aktarmıştır. Prof.Dr. Semra Sardaş ve Dr.Ecz.Hilal İlbars gibi meslektaşlarımızın da konuşmacı olarak katıldığı sempozyum, kanser tedavisinde ilaçların temininden uygulanmasına kadar ki süreçte eczacının öneminin vurgulanması açısından verimli bir sempozyum olmuştur. Davetlerinden dolayı Sempozyum Başkanı Sayın Prof.Dr. Rüçhan Uslu'ya teşekkür ederiz. İOD hakkında detaylı bilgi için : http://immuno-onkoloji.org/
23.12.2013
Bugünlerde 20. sayısını yayınladığımız, Onkoloji Eczacılığı uygulamaları hakkındaki Türkçe, ilk ve tek yayın olan, KOESEM Klinik Onkoloji Eczacılığı Sürekli Eğitim Mektupları, gördüğü büyük ilgi sonucunda, daha çok meslektaşımıza ulaşması amacı ile 2014 yılı itibariyle RxMediaPharma İnteraktif İlaç Bilgi Kaynağı'nda yer alacaktır. Programın e-kitaplar bölümünde okunabilecek olan KOESEM'ler, her 15 günde bir yayınlanmaktadır.
23.12.2013
Saygıdeğer Meslektaşlarım, 26 Ekim Cumartesi günü Tüm Kamu Eczacıları Derneği ve Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu’nun ortak düzenlediği ‘Onkoloji Eczacılığı’ meslek içi düzenlenmektedir. Ülkemiz Hastane Eczacılığı, Cumhuriyet tarihi boyunca, belki de son beş yıldır olduğu kadar ilerleme göstermemiştir. Eczacılık mesleği, serbest eczacılıkta ne kadar çok çıkmaza girdiyse, Hastane Eczacılığının da bir o kadar önü açılmıştır. Hastane Eczacıları son yüzyıldır belki de ilk defa bu kadar kliniğe merak gösterdiler. Onkoloji Eczacılığı bu değişimin ana akımını oluşturmaktadır.
20.10.2013
3. Onkoloji Eczacılığı Kongremize ait fotoğraflar için lütfen fotoğrafı tıklayınız. Ayrıca bir kısım fotoğrafa da Fotoğraflar linkimizden ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla.
12.10.2013
5 ayrı ülke, 3 ayrı kıtadan, 37 hastane eczacısı, kıtaların birleşme noktası olan İstanbul’da, bir araya geldiler. ‘My Role as a Pharmacist in Managing metastatic Renal Cell Carcinoma mRCC patient on Pazopanib by GSK MEA’ (Metastatik Böbrek Hücreli Karsinomlarda Pazopanib kullanımında Eczacının Rolü) adlı bir workshop da gerçekleştirilen toplantıda, bölge ülkeleri hastane eczacılarının eğitim ve uygulama alanları, seviyeler arası farklılıkların azaltılması, ortak projeler ve yardım kampanyaları hakkında görüşmeler yapıldı.
12.10.2013
Antineoplastik İlaç Hazırlama Teknikleri ve Güvenli Oda Yönetimi Uzaktan Eğitim Seminerimiz gelen yoğun talep üzerine bir kez daha verilecek. Teknisyenler için düzenlenecek program 17 Eylül 2013 tarihinde başlayacak ve 26 Eylül de sona erecek. Katılmak isteyenlerin en kısa zamanda www.uzaktanogrenelim.com a kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Eğitim sadece Teknisyenler için yapılacaktır. Eğitim tarihleri için ..
23.08.2013
... 10 ...