Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret131167 

Onkoloji Eczacıları Derneği Avrupa Onkoloji Eczacıları Derneği (ESOP) tam üyesidir.

''Sitotoksik İlaç Hazırlama Teknikleri ve Güvenli Oda Yönetimi'' eğitimi ESOP onaylı olarak verilmektedir.

Türkiye, ESOP Yönetim Kurulu üyesidir, Başkan Yardımcılığı, Eğitimler Koordinatörlüğü ve Yayınlar Koordinatörlüğü görevlerini yürütmektedir. 

Anasayfa

www.uzaktanogrenelim.com.tr ile işbirliği ile düzenlenen 'Antineoplastik İlaç Hazırlama Teknikleri ve Güveli Oda Yönetimi Katılım Sertifikalı Uzaktan Eğitim Seminerimizin tarihleri güncellenmiştir. Kayıt yaptırmak isteyenler lütfen www.uzaktanogrenelim.com.tr ile iletişime geçmelidir.
20.04.2014
TKHK, Mehmet Akif Ersoy Toplantı Salonunda, 14 Mayıs 2014 Eczacılık Bayramında "İyi Hastane Eczacılığı Uygulamaları Toplantısı" düzenlenecektir. Genel Sekreterlikler bünyesinde veya Sağlık Tesislerindeki en iyi Hastane Eczacılığı uygulamasının seçilecektir. İlgili sunumlar içerisinden Seçim Kurulu tarafından en iyi 10 uygulama ve Yılın Hastane Eczacısı seçilecektir.
11.04.2014
Değerli Meslektaşım, Elinizdeki bu sayı ile Klinik Onkoloji Eczacılığı Sürekli Eğitim Mektupları (KOESEM) bir yılını tamamlamış oluyor. İlgin ve her yorulduğumda beni yüreklendirmenden ötürü sana minnettarım. Gönül isterdi ki bu sayıda kanser tedavisi için altın reçetenin bulunduğunu yazabilseydim. Ancak kanserle olan amansız savaşımız devam ediyoruz. Bir yandan yeni ilaçlar geliştirilirken bir yandan da onu daha iyi anlamaya çalışıyoruz. Birinci sayımızdan bugüne kanser, dünyada binlerce yeni çalışmalar yapıldı, binlerce kongrede tartışıldı. Ben bu yazıyı yazarken son bir yıl içerisindeki hedefe yönelik ilaçlar konusunda çok yol aldığımıza inanıyorum. "En büyük düşmanın, en son bakacağın yere saklanacaktır. " demiş Jullius Caeser. Çare oralarda bir yerde, o da bizi arıyor ve insanlık yeterince istediğinde, o bizi bulacak. Ahmet Sami Boşnak
11.04.2014
Merhaba, Bahar geldi, tabiatın yeniden doğuşunu izliyoruz. Artık zaman, aerodinamik olarak uçması mümkün görünmeyen balarısının, buna inat yükseldikçe yükseldiği zamanlar. Bizler de bir sonraki sayısı zor çıkar söylemlerine inat, daha da cesur, daha da dopdolu bir içerikle karşınızdayız. Bu sayımızı diğer sayılardan ayıran en önemli özellik, konuları ve konu başlıklarını seçerken, sorulması zor soruları sormamız. Yazıları okurken, sevinecek, üzülecek, kızacak, güleceksiniz. Aynen bir yemekten tad almak için beş duyunuzu da kullanmanız gerektiği gibi, bizler de yazıları kaleme alırken bütün edebi duygularınızı harekete geçirmeyi hedefledik. Şimdi arkanıza yaslanın, tad alın, zevk alın. Eleştirin, tartışın. Doğruyu bulabilmemizin en etkili yolu bu.
03.04.2014
Onkoloji Eczacıları Derneği, 06-09 Şubatta Kayseri'de düzenlenen Meme Kanserinde Tartışmalı Konular Sempozyumunda temsil edildi. Dernek Başkanımız Uzm.Ecz.Ahmet Sami BOŞNAK, Akılcı Onkolojik İlaç Kullanımı adlı sözlü sunumu ile hekimlerin dikkatini onkoloji ilaçlarının seçimi ve kullanımında dikkat edilmesi gereken konulara çekti.
19.02.2014
21-22 Aralık'ta Gaziantep'te düzenlenen sempozyumda, OED yönetimi, sempozyumun ana konusu olan Biyobenzerler hakkında görüş ve düşüncelerini aktarmıştır. Prof.Dr. Semra Sardaş ve Dr.Ecz.Hilal İlbars gibi meslektaşlarımızın da konuşmacı olarak katıldığı sempozyum, kanser tedavisinde ilaçların temininden uygulanmasına kadar ki süreçte eczacının öneminin vurgulanması açısından verimli bir sempozyum olmuştur. Davetlerinden dolayı Sempozyum Başkanı Sayın Prof.Dr. Rüçhan Uslu'ya teşekkür ederiz. İOD hakkında detaylı bilgi için : http://immuno-onkoloji.org/
23.12.2013
Bugünlerde 20. sayısını yayınladığımız, Onkoloji Eczacılığı uygulamaları hakkındaki Türkçe, ilk ve tek yayın olan, KOESEM Klinik Onkoloji Eczacılığı Sürekli Eğitim Mektupları, gördüğü büyük ilgi sonucunda, daha çok meslektaşımıza ulaşması amacı ile 2014 yılı itibariyle RxMediaPharma İnteraktif İlaç Bilgi Kaynağı'nda yer alacaktır. Programın e-kitaplar bölümünde okunabilecek olan KOESEM'ler, her 15 günde bir yayınlanmaktadır.
23.12.2013
Saygıdeğer Meslektaşlarım, 26 Ekim Cumartesi günü Tüm Kamu Eczacıları Derneği ve Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu’nun ortak düzenlediği ‘Onkoloji Eczacılığı’ meslek içi düzenlenmektedir. Ülkemiz Hastane Eczacılığı, Cumhuriyet tarihi boyunca, belki de son beş yıldır olduğu kadar ilerleme göstermemiştir. Eczacılık mesleği, serbest eczacılıkta ne kadar çok çıkmaza girdiyse, Hastane Eczacılığının da bir o kadar önü açılmıştır. Hastane Eczacıları son yüzyıldır belki de ilk defa bu kadar kliniğe merak gösterdiler. Onkoloji Eczacılığı bu değişimin ana akımını oluşturmaktadır.
20.10.2013
... 10 ...